טיול לספרד ודרום צרפת – ברצלונה

0
יום ג' – 30.8.05  –  ברצלונה
יצאנו ב-8:00 למשרדי יורופקאר שבתחנת הרכבת המרכזית כדי להחזיר את המרצדס. לאחר מכן אהרון ואני יצאנו לקניית מתנות לילדים ורחל וראובן ואלבה ואידל יצאו לסיור בעיר. הם סיפרו שהם היו בפלסה אספניה, בפואבלו אספניול, בכפר האולימפי, בהר היהודים וחזרה למלון לפגישה איתנו. אנחנו נסענו במטרו לדיאגונאל לקניון ענק חדש, ואחרי שוטטות בכל מיני חנויות החלטנו להתמקד בזארא ושם בקנייה אחת מרוכזת קנינו את כל מה שאנו צריכים.
נפגשנו ב-2:00 במלון, ונכנסנו למסעדה קטנה ליד המלון שנמצאת מאחורי השוק, בסמטה שנקראת ג'רוסאלם. מסעדה מקומית שכל בעלי העסקים בסביבה אוכלים בה, אכלנו את תפריט היום ב-8 € לאדם שהיתה מאד טעימה ומוצלחת. ביציאה מהמסעדה נכנסנו למרקדו הסמוך, שוק פירוק וירקות, בשר וגבינות, יפה וצבעוני ומסודר, קנינו מעט גבינות וחמון, איחסנו את הקניות במלון ויצאנו חזרה לרמבלה.
מפסאו דה גרסיה לקחנו אוטובוס לכנסיה של גאודי סגרדה פמיליה המפוארת, שבנייתה עדיין נמשכת זה עשרות שנים, הקפנו אותה, התרשמנו והתפעמנו. ירדנו למטרו ונסענו לפסאו דה גרסיה. טיילנו רגלית את כל אורך הרחוב על בנייניו המפוארים של גאודי קסה מילה וקסה ברטלו ושל ארכיטקים אחרים, ראינו חלונות ראווה של חנויות יוקרתיות, חצינו את פלסה קטלוניה וחזרנו למלון למנוחה בין 6:00 ל-8:00.
בערב יצאנו למטרו לפלסה אספניה לחזות במופע המזרקות המרקדות לצלילי מוזיקה וצבעים. המופע התחיל בשעה 9:00, בתחילה ללא מוזיקה ואח"כ נוגנו כל מיני יצירות קלאסיות.
שהינו שם עד 9:45 ומשם המשכנו במטרו עד פורטו אולימפיקו שזה אזור בו השתכנו בזמנו ספורטאי האולימפיאדה, יש בו בנייני בתי מלון גבוהים, מרינה גדולה ואזור שלם של מסעדות, בתי קפה ומועדונים. כשהגענו בסביבות 10:30 המקום היה עדיין די ריק ושומם, נכנסנו לפיצה האט, אכלנו ארוחת ערב, וכשיצאנו המקום התחיל להתמלא בבליינים, במועדים הושמעה מוזיקה רועשת, ונערות גוגו רקדו עם עמודים על דלפקים בתלבושות מינימליסטיות. השעה כבר היתה קרוב ל-1:00 וכולנו כבר היינו עייפים אחרי יום עמוס בפעילות והליכה. לקחנו מונית וחזרנו למלון.

אהבתם? מוזמנים להגיב על הפוסט טיול לספרד ודרום צרפת – ברצלונה: