הזמן הטוב ביותר לטיול באירופה

0

עבור רוב האנשים, מלבד אולי כמה משוגעי מזג אוויר, מזג אוויר רע, בייחוד כזה שלא התכוננתם אליו מראש, יכול להרוס טיול שלם. אם אתם מתכננים טיול לאירופה קל מאוד לדעת איזה מזג אוויר מצפה לכם, על פי עונות השנה (מה שלא תוכלו לעשות, למשל, אם אתם מתכננים טיול לארצות הברית…). מזג האוויר באירופה אומנם משתנה מעונה לעונה, אבל הוא יציב למדי, ולא כולל תופעות אקלימיות כמו גשמי מונסון או סופות טורנדו. אם אתם מתכננים ללמוד בחו"ל וחושבים לבדוק אוניברסיטאות באירופה, כדאי, בנוסף על שאר הבירורים, לבדוק גם שמזג האויר מתאים למזג שלכם.

קיץ ממוצע באירופה נחשב חם למדי, אם כי בסטנדרטים שלנו הישראלים מדובר בטמפרטורות נוחות בהרבה מהקיץ הישראלי., חשוב לדעת, עם זאת, שמזגנים אינם נפוצים באירופה כפי שאנחנו רגילים, למרות שההתחממות הגלובלית של השנים האחרונות הביאה גם אירופאים רבים להתחיל ולהתקין מזגנים בבתים, מלונות ובתי עסק. אם אתם לא מחובבי הקיץ, מומלץ לא להגיע לאירופה בחודשים יוני, יולי או אוגוסט, שממילא נחשבים לשיא עונת התיירות, ובהם מחירי הטיסות קופצים פלאים, וכל אתרי התיירות עמוסים במבקרים. גם אתם כן יוצאים לאירופה בקיץ – במסגרת משפחתית או עם חברים לרגל סיום תואר ראשון, תוכלו גם בחודשים אלה למצוא יעדים אירופאיים נוחים, כמפורט להלן:

איפה לבקר מתי?

  • צרפת – הזמן הטוב ביותר לבקר בפריס הוא באביב. עצי הדובדבן פורחים במלוא הדרם, ומזג האוויר חמים ונוח. עם זאת, אם אתם מחפשים דווקא את החופים של דרום צרפת, עדיף להמתין לחודשי הקיץ. חובבי החורף והשלג יוכלו למצוא תנאי גלישה טובים לסקי באלפים הצרפתיים או בהרי הפירנאים בחודשים ינואר ופברואר.
  • ספרד ויוון – הזמן הטוב ביותר לטיול במדינות אלה הוא בחודשים מאי ויוני או ספטמבר ואוקטובר. בשיא חודשי הקיץ מזג האוויר במדינות הים תיכוניות שאינן מורגלות במזגנים עשוי להכביד אפילו על בוגרי הלחות התל-אביבית.
  •  הסקי בצפון איטליה, לעומת זאת, נמשכת בין דצמבר למרץ.
  • אוסטריה – מדרונות הסקי של האלפים האוסטרים מושכים אליהם אלפי גולשים בכל אחד מחודשי החורף, אבל בעונה זו כדאי מאוד לטייל גם בערים הגדולות במדינה, שצפופות הרבה פחות מאשר בחודשי הקיץ.
  •  גרמניה – העונה הטובה ביותר לבקר במדינה היא בין מאי לספטמבר. בשל מיקומה הצפוני גם במהלך הקיץ הטמפרטורות במדינה נשארות מתונות, ואם תבחרו לטוס לקראת תחילת עונת התיירות או סופה, תימנעו מהמוני התיירים הצובאים על המדינה בקיץ. לעומת זאת, אם גם אתם רוצים להגיע לגרמניה לחגיגות האוקוטוברפסט כנראה שלא תהיה לכם ברירה אלא לטוס דווקא בספטמבר.
  •  הולנד – עבור חובבי הפרחים הולנד היא גן עדן במהלך חודשי האביב, כאשר הצבעונים עומדים בשיא פריחתם, הימים ארוכים ומאפשרים טיולים של יום שלם, אך מזג האוויר עדיין קריר.
  •  סקנדינביה – חודשי הקיץ הם דווקא החודשים האידיאליים לטיול בשבדיה, נורבגיה או פינלנד. הימים ארוכים מאוד ושעות החשכה קצרות למדי, ומזג האוויר עדיין קריר. אם תגיעו למדינות אלה בחורף תצטרכו להתמודד עם חורפים קשים, קור עז ושעות אור מועטות.

אהבתם? מוזמנים להגיב על הפוסט הזמן הטוב ביותר לטיול באירופה: