טיול משפחתי למדריד

0

הטיול למדריד
יצאנו לטיול משפחתי – זוג פלוס 3 ילדים.

נכתב על ידי נעה בת 13

הטיול למדריד

יצאנו לטיול משפחתי – זוג פלוס 3 ילדים.

נכתב על ידי נעה בת 13

עלינו לטיסה ישירה משדה התעופה בן גוריון אל שדה התעופה הבינלאומי שבמדריד. ההמראה התרחשה בשעות הצהריים ונחתנו בשעות הערב. מונית הגיעה לאסוף אותנו מהיציאה ולקחה אותנו לבניין הדירות להשכרה ששימש לנו כבית מלון.

יום 2 יום שבת, 26.8.17 –
התעוררנו בבוקר עם אנרגיות טובות והתרגשות לקראת היום המלא הראשון שלנו במדריד. התחלנו את היום בהליכה ארוכה ומאומצת לכיכר "מאיור". שרירינו הכואבים, רגלינו העייפות והשעה המאוחרת בה הגענו ליעדנו גרמו לנו להבין שהיה קל ופשוט יותר להגיע דרך התחבורה הציבורית.

בדרכנו אכלנו ארוחת בוקר קלה, והענקנו אחת גם ליונים העירוניות שסביבנו. בכיכר היו סוחרים רבים ואנשים שהתחפשו לדמויות מצוירות מסרטי ילדים וגרמו לנו לשלם יורו אחד בעבור בלון ממותג ותמונה.

מדריד - ארמון המלוכה

המשכנו ללכת לארמון המלוכה (Calle de Bailén). שילמנו סכום סמלי עבור הכניסה ונכנסנו, מטביעים את חותמנו כישראלים באכילת במבה ברחבה הפתוחה לקהל. עברנו דרך חדרים מעוררי התפעלות שהיו בשימוש לפני עשרות שנים, דיוקנאות רבים של משפחת המלוכה לדורותיה, אולמות מפוארים ופסלי שיש מרהיבים. נהנינו מאוד מצפייה בשריונות עתיקים וכלי נשק שניצבו בתוך ארונות תצוגה והיו שייכים בעבר לגברים, נשים, סוסים ואפילו ילדים.

לאחר מכן ביקרנו בשוק "סן מיגל" (Plaza de San Miguel), בו יש ירקות, פירות ודברי מאכל שונים וצבעוניים.
השבענו את רעבוננו בפירות טריים וחתוכים והמשכנו לעבר רכבל הנמשך כ-15 דקות. ניתן למצוא את התחנה בכתובת Paseo Pintor Rosales. נסענו צד אחד, אשר עלה לנו 3.5 יורו לכרטיס למבוגר, והגענו לאזור מקסים מוקף עצים. סיימנו את היום שם, בשייט עצמאי באגם קטן קרוב, שלידו יש תחנת מטרו שהחזירה אותנו לאזור מגורינו.

יום 3 יום ראשון, 27.8.17 –
אכלנו בזריזות ארוחת בוקר בדירה השכורה. לא חזרנו על טעותנו בשנית ונסענו במטרו לשוק הפשפשים שמרכזו ממוקם בכיכר פלאזה דה קאסקורו. השוק יוצר משולש גדול ונפתח אך ורק בימי ראשון.

טיול משפחתי במדריד

השוק במדריד

לאחר מכן, התכנון המקורי היה לנסוע לפארק "האחים וורנר" הקרוב למדריד, אך לא מצאנו את התחנה שהייתה אמורה לקחת אותנו אליו. לכן, לאחר ששתינו קפה בשוק, הגענו לאצטדיון של ריאל מדריד סנטיאגו ברנבאו. לאחר שהתפעלנו מהיכל התהילה שהוקם שם, המתאר את ההיסטוריה של קבוצת הכדורגל המפורסמת, צפינו בכל הניצחונות, ההפסדים, פרטי הלבוש והפרסים בהם זכו השחקנים וקנינו כרטיסים למשחק באותו ערב, נסענו במטרו לכיכר סול, והבחנו בפארק קטן. החלטנו לבלות שם כשעה אחר הצהריים, נהנים מאור שמש חמים וארטיקים שנמכרו בזול בדוכן צמוד.

 ריאל מדריד סנטיאגו ברנבאו.

ריאל מדריד סנטיאגו ברנבאו.

אחרי שערכנו סיבוב בשדרת הקניות שבכיכר סול, נפרדו דרכינו – חלקנו הלכו למשחק הכדורגל וחלקנו המשכנו את מסע הקניות שלנו ואכלנו ארוחת ערב.
אף על פי שהיום לא התקדם לפי התכנון, נהנינו מאוד.

יום 4 יום שני, 28.8.17 –
נסענו דרך התחנה המרכזית לפארק "האחים וורנר", אליו לא הצלחנו לנסוע אמש בגלל שלא ידענו באיזה אוטובוס לנסוע. ישנם שלושה אוטובוסים, בשעות 10:00, 11:00 ו- 12:00. מומלץ להגיע באוטובוס הראשון כדי להספיק לבלות כמה שיותר זמן במתחם. הגשם הפתיע אותנו באמצע הבילוי, אך עדיין נהנינו מאוד. נשברנו ברגע האחרון, וקנינו מעילי רוח כחולים שמכרו בפארק ב-3 יורו.
המשכנו לבלות במתקנים של דמויות מצוירות מבית היוצר "וורנר", לוני טונס, גיבורי על והמערב הפרוע, צפינו בהופעה בספרדית וברקדניות קאן – קאן, עד שהגיעה השעה 21:00, בה הגיע האוטובוס להחזיר אותנו מהפארק.

יום 5 יום שלישי, 29.8.17 –
בבוקר נסענו דרך המטרו לארמון הקרח, קניון שכאשר חקרנו עליו במחשב בישראל, התלהבנו מאוד. ציפתה לנו אכזבה כשהגענו לשם – תואר לנו קניון גדול, באמצעו זירת החלקה על קרח ומלא בחנויות – במקום זה מצאנו מספר חנויות שחלקן ניתן למצוא גם בארץ, וזירת החלקה שהייתה סגורה לרגל שיפוצים, ותפתח רק בראשון לספטמבר.

טיול משפחתי במדריד

אחד מהשווקים במדריד

לאחר סיבוב קצר החלטנו להמשיך ליעד הבא – אאוטלט, אליו הגענו דרך אוטובוס. היו בו חנויות ספורט רבות ומגוונות, חנויות משחקים, סניף עצום בגודלו של החנות decathlon, קומת אוכל וחנויות ביגוד ואביזרים לבית.
בילינו שם את רוב היום, עד שחזרנו.

יום 6 יום רביעי, 30.8.17 –
התחלנו את היום בסיור על האוטובוס האדום והדו קומתי של מדריד, עליו המליצו לנו משפחת תיירים ישראליים שפגשנו בפארק "האחים וורנר". קנינו כרטיס אחד, איתו יכולנו לעלות ולרדת מהאוטובוס כאוות נפשנו. עברנו פעם אחת את המסלול הירוק, ופעם אחת את המסלול הכחול – שניהם עוברים דרך אתרי תיירות שונים ברחבי העיר ומיצו את כל מה שלא יכולנו להספיק לראות.
אחר כך אכלנו צ'ורוס, סוף סוף, בגלל הקטנוניות של הספרדים על ההגייה הנכונה של המילה, הסתובבנו קצת בעיר וחיפשנו שתי חנויות מלאות בשטויות ומתנות לילדים (Tiger ו- Ale hop). לאחר מכן עלינו בפעם השנייה למסלול הירוק של האוטובוס האדום.

ביקרנו גם במוזיאון ההיסטוריה, ריינה סופיה, בו היו ממצאים חשובים שהתגלו בספרד ובעולם וביניהם גופה משומרת היטב של אדם.

כך תם היום המלא האחרון שלנו במדריד.

טיול משפחתי במדריד

אהבתם? מוזמנים להגיב על הפוסט טיול משפחתי למדריד: