פורטוגל – nazare קוימברה ויער בוסאקו 25.9

0

nazare קוימברה ויער בוסאקו 25.9

בבוקר נחתנו בנזרה ( נצרת ) nazare עיירת דייגים נחמדה. הלכנו לאורך החוף ולשוק דייגים ופירות. בסופר שתינו קפה לצורך מנוחה. נחמד ולא יותר מכך.

קוימברה
קוימברה – Universidade de Coimbra – המקום המעניין אותנו כתיירים היא האוניברסיטה העתיקה בעולם.
קיימת מעל 500 שנה ובה ספריה מפורסמת. ראינו את המתחם והתרשמנו. הגענו בצהרים ומפאת התור הארוך נקבעה לנו כניסה לספריה ב 1700.

ספריית האוניברסיטה בקויימברה

זה לא התאים ללוח הזמנים שלנו. הצלחנו להגיע לכניסה ולצלם מעט וזהו. נכנסנו לאולם התפילה של הארמון ולאולם הכנסים בלבד.

המלון ביער בוסאקו

יער בוסאקו – בעל יופי טבעי ומיוחד. כדאי להגיע למרכז היער שבו ממוקדם הארמון שהפך לבית מלון.  (Palace Hotel do Bussaco) שנבנה ב-1900 ולידו גינה מטופחת במיוחד.
העליה בשביל היער Via Sacra מיוחדת. בכל מספר מטרים תחנת צלב כולל קאפלות לתפילה מהירה וזריזה. הבנייה בוצעה במאה ה 17. זוג אחד מכוחותינו שכוחותיו במותנם עלו במעלה השביל עד לסופו. כל הטיול מעלה ומטה אורך כשעה פחות או יותר תלוי בקצב.

יער בוסאקו
הזוג השני נשאר במקום, טייל מסביב למלון המרשים ונח על הספסל בתוך מתחם גן מטופח להפליא.
אגב, לכל מי שמתעניין בהיסטוריה – בבוסאקו התקיים בשנת 1810 קרב בין הבריטים בפיקודו של גנרל וולינגטון הבריטי שהיו בקואליציה עם הפורטוגלים לבין צבא צרפת של נפוליאון ששלט ברוב חלקי פורטוגל. הקרב הוכרע בבוסאקו על ידי הבריטים והפורטוגזים. במקום מנזר קטן שמתגאה שהגנרל ישן לילה אד במזר. הצרפתים נסוגו לכוון קוימברה וכרגיל בתקופות ההם ( ואולי גם בתקופתנו אנו) חלק מפרס הניחומים ללוחמים הצרפתים היה שוד וביזה ומעשי אונס לקינוח.

מהארמון/מלון המשכנו למעלה ליציאה השנייה לכיוון פורטו דרך חבל דאוו Dão לפי המלצות של אתרים שונים בחיפוש אחר יקבים – לא מצאנו אפילו יקב אחד לרפואה.

הערה לגבי ניווט – ניווטנו כל הדרך כמו פעם – בעזרת מפות. השילוט מצויין, ואם טועים תמיד אפשר להתיישר. הכל קרוב. הניווט בעזרת מפות נותן תמונת מרחב של הנסיעה ומאפשר להבין יותר טוב את האיזור. (ובסוד? האייפון לא רצה להפעיל את הוויז/גוגל למרות ההסכם עם חברת הסלולר) אבל בסופו של דבר היה מעניין יותר לנווט באמצעות המפה כל הנוסעים השתתפו בנווט ורק הנהג הפעיל את כישורי הנהיגה המצוינים שלו.
לפורטו הגענו כאמור בעזרת מפות ושיתוף כל הנוסעים וסבלנותו של הנהג.
המלון היה גדול יפה , מיד יצאנו למסעדה בהמלצת המלון. מסעדה יפה, גדולה, והאוכל? כרגיל לעילא ולעילא.

הלכנו לישון, קמנו, ארוחת בוקר וממשיכים ליום הבא.

 

אהבתם? מוזמנים להגיב על הפוסט פורטוגל – nazare קוימברה ויער בוסאקו 25.9: