טיול ליפן – טוקיו

0

טיול ליפן – טוקיו

הטיול אורגן על ידי חברת אדמה, המדריכה היא מיכל חדד. נכתב על ידי חגית מגל

טוקיו – ימים 27-28.3.2014

תחילת הטיול בעיר טוקיו בירת יפן. ביקרנו במוזיאון אדו המציג את ההסטוריה של יפן – מבחינתם – בריאת העולם שלהם, האלים, אל השמש שאחד מצאצאיו היה הקיסר. במוזיאון מציגים את ההתפתחות של יפן, שליטה של הסמוראים, חקלאות – בעיקר גידול אורז ודייג. המעמדות השונים החל מהסמוראים איכרים וסוחרים. התפתחות הממלכה, מעבר הבירה בין ערים שונות – הראשונה היתה נארה, לאחר מכן הייאן (קיוטו) ולבסוף אדו – היא טוקיו.

מוצגים דגמים של ערים שונות שעברו מספר שריפות שכילו אותן, וזאת בשל פעילות געשית ואש. רואים את התפתחות מערכת כיבוי האש.

מוצגת התפתחות הדתית – הדת המובילה השינטו, בה האלים נמצאים בכל מקום ולכן יש גם מקדשים ניידים.  גם דת ההינדו נפוצה ויש גם ההשפעה הנוצרית.

תרבות הפנאי התפתחה מאד- בתי תה, חנויות , מוסיקה, שייט בסירות, מסעדות. תיאטרון הקאבוקי-הינו תאטרון מזמר.

הבגדים היפנים- קימונו –עברו שינויים במשך השנים. בדים ארוגים וצבועים. יש הדפסים בבדים. בכל עונה לובשים צבעים בהתאם לעונה.

תרבות הפנאי מסייעת ליפנים להירגע, להשתחרר ממתחים ובעיות היום יום.

בהמשך ביקרנו במקדש אסקוסה, שנבנה בשל סיפור על שני דייגים אשר העלו מהים את האל קאנון, ולמרות שהשיבו אותו לים הוא תמיד חזר אליהם. זה מקדש מהמאה ה 7 ונחשב לעתיק ביותר בטוקיו.

משם המשכנו לטייל באיזור בהם צעירים יפנים 'חנונים' שמתקשים מבחינה חברתית לצור קשר עם בנות. לעזרתם יש בתי קפה בו בנות מארחות מגישות אוכל, חותכות לאורח את האוכל, משוחחות אתו ושרות שירים. הן נראות כמו ילדות – עם חצאיות מיני, חולצות מכופתרות עד למעלה. זה עבודה רווחית מאד לצעירות.

משם נסענו ברכבת חשמלית הנוסעת על מסלול עילי – ללא נהג, לאי אודיבה. זה מרכז בילוי וקניות, יש במקום גלגל ענק, חנויות ומסעדות וכן מוזיאון של טויוטה עם דגמים חדישים.

למחרת בקרנו בבוקר בשוק הדגים של טוקיו- זהו השוק הסיטונאי הגדול ביותר בעולם לדגים. מחזור של 5 מיליארד דולר בשנה. אסור להיכנס לשם כקבוצה ולכן התגנבנו פנימה כבודדים. הם מוכרים את הסחורה לבעלי עסקים, חנויות ובתי מלון. הכל טרי וארוז יפה בצורה אסתטית ונאה.

שוק הדגים בטוקיו

המשכנו למקדש שינטו הגדול ביותר בטוקיו- מקדש MEIGE במערב העיר.

שינטו זו דת של ריבוי אלים וחיבור לטבע. ריבוי עצים בכניסה ותמונות מרהיבות. שער שינטו- "מקור הציפורים"- עצים שהובאו מטיוואן. יש שם את אלת השמש שאחראית על פריון אדם ואדמה. במקדש צפינו בטקס חתונה שינטו עם שכולל שתית סאקי ואחרי הטקס מסיבה ושירה. בחצר המקדש היו תלויים גזרי עץ עליהן אנשים כתבו משאלות. פעמיים בשנה מרוקנים אותם ושורפים.

אח"כ המשכנו לאיזור מרכזי קניות יוקרתיים- רח' אומוטה סנדו. ברחוב ישנם מותגי אופנה וארכיקטורה מדהימה ביופיה. מבנה זכוכית של פרדה שבנה אדריכל איטלקי–שוויצרי בשם הרצוג. ומבנים מדהימים נוספים.

בקרבת מקום יש רחוב בו הנערות הצעירות בגילאי 13-17 רוכשות את בגדיהן. אלו נקראות לוליטות שמושפעות מאופנת הרוקוקו.

לאחר מכן נסענו ברכבת תחתית לשיבויה- איזור עמוס מאד – מעבר חציה עם 1-2 אלף אנשים. מוצג שם פסל של כלב שעליו מסופר כי כל יום המתין בתחנת הרכבת לבעליו הפרופסור, לאחר שזה מת – הכלב עדין הגיע לתחנה להמתין לו ובעלי החנויות אמצו אותו.

בערב יצאנו לתצפית על העיר מבניין העיריה בגובה של 240 מטר.

התאכסנו במלון הייאט ריג'נסי – מלון מפנק ומומלץ.

ומכאן נמשיך להאקונה

אהבתם? מוזמנים להגיב על הפוסט טיול ליפן – טוקיו: