בומביי (מומביי) סוף הטיול

0

הבוקר האחרון שלנו בטיול להודו, בבוקר חזרנו למסעדת Leopold לארוחת בוקר ומשם יצאנו לטיול היומי במומבאי לאזור הנמל ורובע קולבה (colaba), הרובע שיושב על אי בכניסה לעיר מהים. יצאנו ברגל לכוון הנמל רצינו להגיע לתחנת הרכבת ויקטוריה (Victoria Terminus) שהיא מונומנט בפני עצמו, כשהבריטים בנו אותה הם קראו לה על שם ויקטוריה מלכת אנגליה אלא שעכשיו שונה שמה ל- Chhatrapati Shivaji Terminus זה קרה ב- 1996 כשההודים תפסו ביטחון ואז אגב שינו את שמה של בומבי למומבאי באופן רישמי, מה לעשות אנחנו בהודו בכל זאת צריך לתת להם להחליט איך לקרוא לעיר שלהם, לא?!.
טיול להודו, גואה, מומבאי, בומביי

הלכנו ברגל בערך 40 דקות, בכלל, מומלץ ללכת ברגל ולא לקחת טוקטוק או מונית, כשהולכים ברגל רואים וחווים הרבה יותר מאשר בנסיעה. עברנו דרך כל השערים של הנמל, ראינו בניינים מדהימים בדרך ובכלל, בהודו, כל זמן שמסתובבים ברחוב ישנה התחושה שנמצאים בסרט. התחנה היא מקום מדהים גם ארכיטקטונית וגם הגודל של התחנה. הגענו בדיוק מהכיוון שממנו יורדים כולם מהרכבות ויוצאים אל העיר זה היה מחזה מרהיב, אלפי אנשים יוצאים בו זמנית מתחנת הרכבת, כמו נמלים. נכנסנו פנימה על מנת לראות את התחנה ויצאנו מהצד השני והלכנו לכוון שוק ה- Crawford Market  המפורסם.

שוק ענק וססגוני שיש בו הכול! פירות וירקות, חיות מחמד, חנויות מזכרות, דגים ותבלינים ובתי מטבחיים וכל מה שעולה בדעתכם כל מה שאפשר למכור יש שם וגם מה שאי אפשר למכור. השוק עצמו נמצא במבנה מקורה שתוכנן ונבנה על ידי הבריטים. משם יצאנו לכוון שוק נוסף שהוא בעצם שוק פתוח הבנוי בתוך הרחובות הפנימיים. שוק אדיר ועצום כולו צבעים וריח.
טיול להודו, גואה, מומבאי, בומביי

משם לקחנו מונית (70 רופי) על מנת לחזור לקולבה לארוחת הצהרים. הסתובבנו עוד כשעה וחזרנו למקדונלד לארוחת הצהרים.אחר כך המשכנו להסתובב ולנשום את האווירה (תרתי משמע). ליד שער הודו  Gateway of India עצרו אותנו מספר סטודנטים מבית ספר לקולנוע וביקשנו אתנו להצטלם לפרויקט שהם מפיקים. אבא היה צריך להקריא מספר משפטים בהודית (עד שלמד אותם בעל פה ההודי כבר התחיל להתעצבן….) ובסופו של דבר הם היו מרוצים מאד והבטיחו לשלוח גם לנו כרטיסים לטקס האוסקר הבא.
בדרך חזרה למלון רדפו אחרינו כמה ילדים ורצו כסף. במקום כסף קנינו להם חטיפים והם היו מאד מרוצים. בכלל בניגוד לכלל, נהגנו לחלק/לקנות לילדים מדי פעם אוכל. יותר בשביל ההרגשה שלנו. קשה היה להשתחרר מהתחושה שלידינו מסתובבים רעבים ואנחנו שבעים.

סוף הטיול ובדרך חזרה הביתה.

אהבתם? מוזמנים להגיב על הפוסט בומביי (מומביי) סוף הטיול:


דילוג לתוכן