הטיול בגואה, הודו – נסיעה לפאלולים

0

טיול להודו, גואה, חוף פאלולים Palolem Beach

היום החמישי של הטיול להודו. אחרי ארוחת בוקר ואחרי שסידרנו את כל הדברים שאותם רצינו לקחת לפאלולים סגרנו את נושא הקטנוע לעוד 4 ימים נוספים וכמו בהודו, את היום הרביעי קיבלנו תמורת הקסדה. יצאנו לדרך על הקטנוע שנינו כולל תיק גב כבד שישב בין הרגלים של הנהג והתיק השני על הכידון של הקטנוע, כמו בהודו כבר אמרתי. כמה מילים על ה-highway, שהשם הוא מתכוון לומר שכן שמו כן לא הוא….. הכביש עצמו לא רחב, עובר ומתפתל בין כפרים ועיירות, המהירות הממוצעת עליו היא כ-50-60 קמ"ש כך שדרך של כ-80 קילומטר עברנו בערך ב- 3.5 שעות אבל האמת זה לא רק בגלל הכביש אלא גם עשינו הפסקות קצרות בדרך למנוחה וצילומים, ככה זה בהודו לא ממהרים לשום מקום.

כשהגענו לפאלולים (Palolem) לרחוב הראשי ראינו שלט של הבית היהודי ונכנסו לבקר וגם לקבל קצת טיפים על המקום. כובדנו בברכת הבית בכוס מים, שוחחנו מעט עם המשפחה והוזמנו לקידוש בערב שישי הקרוב. הבית היהודי הוא בחסות הברסלבים כאשר כל משפחה מוצבת במקום למשך כ-4 חודשים. נחמד שיש אותם בעיקר לחברה הצעירים, זה כאילו יש לך בית חם אם נקלעת למצב שאתה צריך כזה, ולפעמים צריך.

בהמלצת ליאור, ראש המשפחה, הגענו ל- Guest House בשם Zapya Cuve שנראה ברמה נאותה, החדרים כוללים מקלחת ושירותים , אבל אל תתלהבו יותר מידי כי גם כאן אין מים חמים וצריך שוב להתקלח עם דליים, בחדר יש כספת מובנית בתוך הקיר וחדר די גדול. שילמנו מראש ל 3 לילות סה"כ עלה לנו 1500 רופי, שזה לא נורא, המקום מומלץ מאד.

פאלולים (Palolem) נחשב לחוץ הכי, או אחד היפים, ביותר בגואה. מדובר במפרץ די מבודד מוקף הרצועות חוף. החוף עצמו מדהים חול לבן, מים צלולים, דקלים, מיטות שיזוף, בקיצור גן עדן. הסתובבנו מעט בחוף, צילמנו את השקיעה ואכלנו ארוחת ערב באחת המסעדות שעל החוף. אחת הבעיות במקום היא שהמקום הוא כמובן מאוד תיירותי ובסיור לילי אתה כל הזמן עסוק בלהדוף את בעלי מסעדות שמנגסים לך ורוצים שתבוא למסעדה שלהם, זה היה קצת פחות נעים אבל לא ממש גרע מהקסם של המקום.
שקיעה בפאלולים, הבית היהודי בפאלולים, טיול להודו, חוף פאלולים, גואה, Palolem Beach

חזרנו ל- Guest House, מקלחת חמה כלומר מים חמים בדלי, ויצאנו להסתובב ברחוב הראשי. מעט אינטרנט וסיימנו את היום באחת המסעדות בחוף, בילוי לתוך הלילה עם בירה ומצב רוח. המקום הומה אנשים בלילה ודי עליז. הערת אגב לגבי המסיבות על החוף. החוק כיום בגואה אוסר על מסיבות חוף ולמעשה אסור להשמיע מוזיקה החל מהשעה 22:00 . את המוזיקה אומנם עדיין לא הפסיקו אבל מסיבות החוף הידיעות הופסקו ונגמרו כבר הריקודים לאור הירח.

המשך ליום הבא

אהבתם? מוזמנים להגיב על הפוסט הטיול בגואה, הודו – נסיעה לפאלולים:


דילוג לתוכן