גרמניה – זלצבורג ומרכז החלל האירופי

0

 ביקור פרטי שערכנו אצל בת משפחה במינכן ובילינו מספר ימים בטיולים מחוץ לעיר

 יום שני 11.6.2012
סוף סוף השמש האירה לנו פנים ויצאנו לכיוון זלצבורג. מרחק כשעה וחצי נסיעה ממינכן. זלצבורג שוכנת במרכז אוסטריה ומפורסמת בעיקר בזכות המלחין המוכשר וולפגאנג אמדיאוס מוצרט. זלצבורג חצויה לשניים על ידי נהר הזלצך. ממגרש החנייה חצינו את הנהר ועלינו בעזרת קרונית חשמלית למצודה ממנה יש תצפית נהדרת על זלצבורג כולה. מראה מקסים.

זלצבורג מבט על מהמצודה  זלצבורג

אחד הידועים מבתי הקפה שבזלצבורג הוא  Tomaselli שבזלצבורג (כתובת: Alter Markt 9). זה אחד מבתי הקפה הוותיקים ביותר בעיר, המגיש 14 סוגי קפה וכל צורה של עוגת Mittel-Europa ומאפה שתוכלו לדמיין.

קפה Tomaselli  טומסלי בזלצבורג  קפה Tomaselli  טומסלי בזלצבורג

טיילנו במדרחוב שלאורכו חנויות יפהפיות ואלגנטיות. הגענו לככר מוצרט מוצארטפלאץ הקסומה שבמרכזה עומד פסלו של מוצרט מאז 1842.

ככר מוצרט  בית הולדתו של מוצרט

ביקרנו בבית בו גרה משפחתו של מוצרט וכן בבית בו נולד. Mozarts Geburtshaus  התבוננו במוצגים האישיים שהיו שייכים לו והצטרפנו לסיור מאורגן שהיה במקום באותה עת. אכלנו ארוחת צהרים בדלי דגים שהיתה מאוד מוצלחת ושמנו פעמינו חזרה הביתה.

יום שלישי 12.6.2012
שוב קמנו ליום גשום. השכן של קרובת המשפחה שבביתה התגוררנו עובד בסוכנות החלל האירופאית הממוקמת לא רחוק מהעיירה בה התגוררנו, הזמין אותנו לביקור בסוכנות החלל האירופאית ונתן לנו הסבר מקיף על איך עובדת מעבדת חלל. היה מעניין לראות את כל מסכי הענק ברגע האמת כפי שרואים לעיתים בטלויזיה. מרתק ביותר. המקום הוא סגור ומסווג אבל כנראה שפה ושם מותר לעובדים להזמין אורחים לביקור במקום.

יום רביעי 13.6.2012
השכמנו קום ב05:30 בבוקר וב-06:30 יצאנו עם איריס לכיוון שדה התעופה לקראת חזרתנו ארצה.

אחת המסקנות מהטיולים לאירופה – הגשם יכול לנחות עליכם כל רגע בכל עונות השנה. היו מוכנים לכך שלא כל מה שתכננתם תוכלו לבצע עקב הגשם.

אהבתם? מוזמנים להגיב על הפוסט גרמניה – זלצבורג ומרכז החלל האירופי:


דילוג לתוכן