טיול לגרמניה – מינכן

0

יום ב' – 16.9.13 – מינכן

היום יום הולדת ה-70 של אחת הבנות. נפגשנו כולנו בחדר האוכל בארוחת הבוקר. כולנו איחלנו בחיבוקים ונשיקות ושתיית לחיים.

החלטנו היום שנתפצל לכמה שעות כדי שכל אחד יוכל לערוך מעט קניות, כל אחד לפי צרכיו. האזור שבו התגוררנו וכן במדרחוב שלידנו היו בתי כל בו גדולים ביניהם – קאופהוף, קארסטאדט, C&A. קבענו להיפגש בנקודה מסויימת כעבור זמן מוקצב. במהלך ההסתובבות בבתי הכלבו נפגשנו מידי פעם.

לאחר שנפגשנו שנית, חלפנו על פני קתדרלת "גבירתנו" הגותית עם שתי כיפות דמויות הבצל. הגענו לכיכר מאריאן בלב העיר העתיקה, מרכז היסטורי משנת 1158. הכיכר נקראת כך על שם מרים הבתולה שפסל מוזהב שלה ניצב במרכז הכיכר על עמוד גבוה. הבנין הבולט בכיכר הוא בית העירייה החדש, משנת 1867 בנוי בסגנון גותי בעל חזית מעוטרת פסלים, שבמגדל המרכזי שלו, בגובה 85 מ' יש 43 פעמונים שמתחילים לצלצל בשעות קבועות, ודמויות צבעוניות מנחושת מרקדות ומסתובבות מתחת לשעון והדבר מהווה מוקד משיכה לתיירים רבים הפוקדים את הכיכר.

  מרינה פלאץ, ככר מרינה  munich-marianplatz             munich-market

מימין לבנין זה נמצא בית העירייה הישן. ביציאה מהכיכר אנו נכנסים לרחבת השוק המרכזי של מינכן ויקטואליינמרקט הקיים משנת 1806 והוא מציע דוכנים צבעוניים של מצרכי מזון, פירות וירקות, גבינה, נקניקים, פטריות למיניהן, תבלינים, מזון מבושל והרבה בירה.

ישבנו ליד אחד השולחנות ברחבה, הזמנו בירה וקפה, הסתובבנו בין הדוכנים, ובהמשך אף קנינו מיני מאכל כמו: מגשיות עם פירות ים, כריכים עם הרינג מטיאס וכו'. לאחר המנוחה הקצרה, חלק מאיתנו החליטו לחזור למלון למנוחה וחלק מאיתנו עוד המשיכו לטייל בכלבו זה או אחר. בסופו של דבר חזרנו למלון בין 15:00 ל-17:00.

בשעה 19:00 הוזמנו עבורנו מקומות במסעדה/בית בירה של אאוגוסטינר, אחרת מזו שהיינו בה אתמול. מי שהזמינה את המקומות היא חברה המתגוררת בעיירה ליד מינכן שאמרה שזה המקום המקורי שבעבר היה מנזר ובמשך הזמן הפך לבית בירה. במקום זה לא היו תיירים אלא רק מקומיים. היא הצטרפה אלינו ביציאה לשם. ב-18:45 נפגשנו ונסענו ברכבת תחנה אחת. המקום, כמו אתמול, היה גדול מאד, הומה אדם ורועש. מיקום השולחן היה טוב, וגם השירות היה סביר, בזכות החברה שהסבירה לנו מה המנות המופיעות בתפריט וכן הזמינה עבורנו את המנות.

ogistuner1           אוגוסטינר מינכן

המקום מגיש מאכלים בוואריים טיפוסיים, קיבלנו סלסלות פרצל טרי, מרקים, בשרים צלויים ומבושלים, תבשילי תפוחי אדמה וכרוב חמוץ, וכן קינוחים לא רעים. הזמנו בירות ושתינו לחיים לכולנו. הזמנו כל מיני פלטות של מיקס חלקי בשר למיניהם. לסיום הערב, אחרי הקינוחים, שתו לחיים עם שנפאס מפירות, וסיכמנו את הטיול בהבעת שביעות רצון שאושרה ע"י כולם.

אהבתם? מוזמנים להגיב על הפוסט טיול לגרמניה – מינכן:


דילוג לתוכן