טיול לבלגרד יום שבת

0

יום שבת
ארוחת בוקר ויציאה העירה.

יצאנו לטייל שוב במדרחוב קנז. במרכז הרחוב פנייה ימינה נמצאת ככר הרפובליקה שבעת זו היתה בשיפוצים ומוקפת גדר. כרגיל, המקום הומה קהל. מכל מקום הכוונה היא להמשך לכוון פארק קלמגדן הגדול veliki kalemegdanski park . פארק זה הגדול ביותר בבלגרד. הוא ממוקם מעל למפגש שבין הדנובה לבין נהר הסאבה.

 

veliki kalemegdanski park

veliki kalemegdanski park

veliki kalemegdanski park

veliki kalemegdanski park

 

 

 

 

 

 

הפארק כולל מצודה גדולה, טיילות מעל לחומות, מוזיאון צבאי, בחפירים וליד המוזיאון עצמו ניתן לראות כלי משחית לסוגיהם מאז מלחמת העולם הראשונה ועד ימינו אלו. הפארק ממוקם בצומת שבין נהר הדנובה לבין נהר הסאבה. הפארק מחולק לשניים. הגדול והקטן. הפארק הקטן הוא בעצם המשכו של הפארק הגדול שבו ניתן גם למצוא בית קפה נחמד, לנוח מעט ולשתות קפה ועוגה. אגב, לפני הכניסה לפארק מימין יש קניון קטן שנבנה על ידי ישראלים. נחמד לשבת לכוס קפה. אפשר גם לעלות לקומה העליונה לבית קפה ולצפות על העיר מלמעלה. שווה.

פארק קלמגדן

פארק קלמגדן – מבט על המבצר

פארק קלמגדן

פארק קלמגדן – מבט מהמבצר למפגש הדנובה והסאבה

 

 

 

 

 

 

 

 

שייט על נהר הדנובה – תוך כדי שיטוט במדרחוב תפס אותנו בחור שהציע לנו שייט על הדנובה. היה בחור נחמד ובעל כושר שכנוע. העלות היתה 25 יורו לנפש. מאחר ובכל מקרה תיכננו שייט שכזה קבענו נקודת מפגש עם שאר הנוסעים בשעת הצהרים וכולנו נגיע לספינה לשייט וכך היה.

שיט על הדנובה

מראה בלגרד משיט על הדנובה

שייט על הדנובה

מראה המבצר משייט על הדנובה

 

 

 

 

 

 

השייט ערך כשעה וחצי. שטנו לאורך הדנובה ועד לחיבור עם נהר הסאבה. בנקודת החיבור יש מעין אי קטן שהקפנו אותו. המשכנו בשייט מתחת לגשרים חלקם חדשים וחלקם וישנים יותר, ראינו את השטח שבו דובאי רכשה את האדמה ובונה עליו מעין דובאי קטנה.

בלגרד - אבו דאבי

מרכז מגורים ועסקים – בנייה של אבו דאבי

לאחר השייט המשכנו לטייל על שפת הדנובה עד למסעדת אמבר amber . מסעדה זו מפורסמת בעיקר במנות המיוחדות שלה. מדובר למעשה בטאפס (מנות קטנות מכל סוג) ובמידה וסוג אחד של מאכל מסתיים אפשר להזמין עוד. מאידך מקבלים כל כך הרבה סוגי אוכל כך שזה מעל ומעבר. אחרי כשעתיים של ארוחה לקחנו מונית ישירות למלון. חוזר, להקפיד על מוניות מורשות ובשום מקרה לא על חאפרים. הם יקרעו אתכם במחיר.

מסעדת אמבר

מסעדת אמבר על חוף הדנובה

המשך ליום הבא

אהבתם? מוזמנים להגיב על הפוסט טיול לבלגרד יום שבת:


דילוג לתוכן