טיול לוינה – היום השלישי

0

28.10.17
לאחר ארוחת הבוקר יצאנו לשיטוט בעיר. נכנסנו לסמטאות וחצרות שהיו מומלצות באתרים שונים ולא מצאנו בהן עניין מיוחד. משם הגענו לגן העיר ה-Stad park הפארק מחולק לשני חלקים על ידי וינפלוס (נהר וינה), ושטחו הכולל כ-28 דונם. ברחבי הפארק מפוזרים פסלים של אמנים וינאים מפורסמים, סופרים ומלחינים, ביניהם יוהאן שטראוס, פרנץ שוברט ועוד

בניין קורסלון המפואר ביוהנסגאסה, עם המרפסת הרחבה המגיעה אל החלק השני של הפארק, הוא האתר של מופעי ואלס פופולאריים. באולם קונצרטים זה נהג שטראוס להופיע.

יצאנו לטיול לאורך הרינג  (כביש מעגלי בוינה) וב-13:00 נפרדנו מהחברים כיון שאנחנו רצינו להצטרף לסיור בבית האופרה המרשים. הסיור היה מרתק, המדריך תיבל את הסבריו בהומור והיה מאוד נחמד.

וינה בית האופרה

בית האופרה

בקרנו בכנסיית קארל Karlskirche מדהימה ביופיה. בנויה בסגנון הבארוק ובולטת בזכות כיפתה הירוקה והמגדלים משני צידיה. לאחר הביקור באולם יש אפשרות לעלות במעלית ומשם לטפס ברגל עוד כ-100 מדרגות לנקודת התצפית על כל וינה. חלק מאיתנו ויתרו על רעיון הטיפוס. למען האמת אין מה לראות מאחר ובקצה העליון הכל מכוסה ברשתות למניעת נפילה. מספר פעמים בשבוע מתקיימים בכנסייה קונצרטים של מיטב היצירות שנכתבו על ידי מוצארט, בטהובן ושאר המלחינים שחיו בוינה.

וינה כנסיית קארל

כנסיית Karlskirche

בצאתנו נפגשנו עם החברים ומצאנו מסעדה אוריינטלית. אכלנו מרקים וסלטים. היה טעים. חזרנו למלון למנוחה כי בערב יצאנו למופע פולקלור.

vina-folk1

מופע פולקלור במרתף בית העיריה בוינה

המקום למופע הפולקלור הוזמן לשעה 20:00 ונערך בבית העירייה המדהים ביופיו ומואר בלילה.
הארוחה היתה על הפנים מאכזבת מאוד. המופע היה נחמד אך לא יותר מזה בעיקר שלא הבנו את השפה. לאחד מאיתנו זה הזכיר משום מה תקופה אחרת שבה לאחר שסבאו ורקדו ונהנו יצאו החוצה להינות גם מהיטפלות יהודים. להזכירכם מי נולד באוסטריה וגדל על התרבות הזו.

המשיכו ליום האחרון

אהבתם? מוזמנים להגיב על הפוסט טיול לוינה – היום השלישי:


דילוג לתוכן