טיול לרומניה – יום שישי

0

יום שישי
19/5/17

לאחר ארוחת הבוקר נסענו לבית הכנסת "בית ישראל" שעבר שיפוץ גדול לפני 100 שנה בסיוע הכנסייה השחורה.  בתוך בית הכנסת מוצגים ויטרז'ים של כל הערים בישראל בהם מפוזרים יהודים ממוצא רומני שעלו ארצה מרומניה. כיום יש בבראשוב כ 150 יהודים. בית הכנסת פתוח בעיקר בשבתות וחגים. לציין לטובה שיהודי בראשוב לא נשלחו לאושוויץ מכיוון שהמקומיים והכנסייה (בניגוד גמור לשאר הערים ברומניה) סייעו להם להסתתר ולהימלט על נפשם, רק היהודים שעזבו את בראשוב לצפון טרנסילבניה נשלחו לאושוויץ. כיום יש בכל רומניה כ8000 יהודים מהם כ5000 בבוקרשט.

בית הכנסת המרכזי בבראשוב

בית הכנסת המרכזי בבראשוב

לאחר הביקור בבית הכנסת המשכנו באותו הרחוב ובו נמצאת הסימטה הצרה ביותר באירופה. אז היא צרה. לא ראינו מה המיוחד בה מעבר לכך.

יוצאים מברשוב לכוון סינייה (מייסד העיר הוא נסיך שערך מסע צלב לארץ הקודש, וביקר בהר סיני ובמנזר סנטה קטרינה שלמרגלותיו והתרשם מאד מהמנזר והחליט שגם לרומניה מגיע הר סיני) בדרך עצרנו בעיירה קושטן קנינו פירות והתרשמנו מהעיירה היפהפייה המקושטת באדניות של אמנון ותמר בשלל צבעים.

העיירה סינייה בדרך לארמון פאלאש

העיירה סינייה בדרך לארמון פאלאש

העיירה סינייה בדרך לארמון פאלאש

העיירה סינייה בדרך לארמון פאלאש

 

 

 

 

 

 

 

הגענו לארמון פאלאש המדהים. הארמון נבנה בין השנים-1914 – 1875 על ידי המלך קרול הראשון וממוקם בתוך יער עבות לרגלי הרי הקרפטים. ארמון יוצא דופן ביופיו מסביבו גינות עם פסלים יפיפיים של מלכים.

ארמון פאלאש - טיול לרומניה עם החברים

ארמון פאלאש

ראינו כבר לא מעט ארמונות באירופה אבל  התוכן שבארמון ובעיקר הריהוט שבתוכו עדיין לא ראינו. הסיור אורך כשעה. ישנן שתי אופציות. רגילה הכוללת סיור בחדרים ותוספת להיסטוריה הכוללת חדרים נוספים בקומות העליונות של הארמון. אנחנו הסתפקנו ברגילה.

לאחר הפסקת קפה וסנדויצ'ים יצאנו לכיוון בוקרשט. נסיעה של כמעט שעתיים. הגענו לקראת שעות אחרי הצהרים. הנהג ולנטין ולנטין סייר איתנו, ברכב, ברחבי העיר ואח"כ הוריד אותנו במלון נובהוטל שבו הזמנו מקום מראש ליום האחרון. נפרדנו גם מולנטין בחיבוקים ונשיקות. הבטחנו לו המלצה חמה על השירות שקיבלנו. לאחר שהתמקמנו יצאנו קצת להסתובב בקרבת המלון כאשר התכנון היה לטייל למחרת באתרים המיוחדים בעיר. מאחר ובכל זאת צריכים גם לאכול, הלכנו לאחת המסעדות שהמליצו לנו במלון. היה טעים מזין ומשום מה ובניגוד למסעדות אחרות לא שרפו את הבשר ולא פחות חשוב – המחיר – כ 60 שח לגולגולת.

בוקרשט בלילה - טיול לרומניה עם החברים

בוקרשט בלילה

אחד הפארקים במרכז בוקרשט

אחד הפארקים במרכז בוקרשט

אחד הפארקים במרכז בוקרשט

אחד הפארקים במרכז בוקרשט

 

 

 

 

 

 

 

בוקרשט בירת רומניה, עיר בת כ 500 שנה. בעיר רחובות ראשיים יפים ושדרות רחבות בעלי מבנה ארכיטקטוני הדומה לפריס.
מספר אטרקציות (בחלקן ביקרנו רגלית ובחלקן דרך הרכב).
שער הניצחון הדומה במבנהו לשער הניצחון בפריס.
ארמון הפרלמנט (Palatul Parlamentului) – נבנה בתקופת הרודן צ'אוצ'סקו. מסביב לארמון בנה צ'אוצסקו את כל משרדי הממשלה. היום משמש הארמון כפרלמנט, הוא עצמו לא זכה לגור בארמון.
שדרת אוונירי ( שדרת האיחוד ) – בהמשך לארמון הפרלמנט. רומניה מחולקת ל40 מחוזות לכל מחוז יש מזרקה שנראית לאורך שדרת אוונירי ( שדרת האיחוד ).
מוזיאון האמנות הלאומי.
כפר האמנות העממית (Bucharest`s Village Museum of Folk Art) נמצא בפארק הרסטראו (Herastrau)שבצפון העיר.
כנסיית סטאברופולאוס  – כנסיה הנכללת ברשימת האתרים המוגנים של אונסק"ו
אולם הקונצרטים המרכזי של בוקרשט "האתנאום הרומני" (Ateneul Roman)
העיר העתיקה – מתויירת ומלאה מסעדות.

בחלק מהמקומות ביקרנו, על חלק ויתרנו בחלקו מחוסר זמן ובעצם אחרי 12 יום שבענו מהמראות.

 

בוקר טוב – להקליק למעבר ליום הבא

אהבתם? מוזמנים להגיב על הפוסט טיול לרומניה – יום שישי:


דילוג לתוכן