לטייל בארץ – כמו בחו"ל

0

למה לטוס רחוק כשיש לנו כזו ארץ מגוונת. ארו את המזוודות אך חיסכו את כרטיסי הטיסה, קנו לכם אחד ממדריכי הטיולים לתיירים של ארץ ישראל ודמיינו שאתם בחו"ל. אל תשכחו לקחת חופש מהעבודה ולהזמין מלון, צימר או אכסניה. הכניסו את המזוודות לבגאז', או שימו תרמיל על הגב וצאו לתחנת האוטובוס והמריאו בדרככם ליעדים המדהימים שיש לארץ ישראל להציע.

התחילו בדברים שחייבים לסמן עליהם V

ירושלים: לפחות שלושה ימים תוכלו להעביר בירושלים ולא תוכלו להפסיק ללכת. אם יש לכם חמישה ימים לסרוק ולהנות מהעיר המדהימה הזו, שגם את הישראלים היא תמיד משאירה נטולי נשימה, לכו על זה. יומיים של סיורים בעיר העתיקה, ברובע הארמני, המוסלמי, הנוצרי והיהודי. גששו בכל הפינות, הכנסו למנהרות הכותל , שוטטו בשוק הארוך, לכו בויה דולורוזה. טיילו על החומות של העיר המשקיפות אל המרחק מעל המדבר ואיכלו חומוס מהטובים שאכלתם, אפילו שחככם מכיר את הטעמים ממקור ראשון.
את שאר הימים הקדישו לחלקים החדשים של העיר – מדרחוב יפו המחודש ושוק מחנה יהודה המפורסם. הסתובבו בנחלאות ואם אתם רוצים להרחיק ולדגום אתרי מורשת סעו גם ליד ושם. קנחו בתצפית המרהיבה מהאוניברסיטה העברית לכיוון המדבר.
איפה תשנו בירושלים: ירושלים עמוסה באפשרויות לינה, מלונות בירושלים יודעים לתת את השירות הטוב והמפנק ביותר לתיירים ויש גם לא מעט הוסטלים בהם תוכלו לפגוש תיירים רבים ותרמילאים מכל העולם.
לאחר ש"עשיתם" את ירושלים רדו לים המלח בדרך יריחו. ים המלח הוא המקום הנמוך בעולם והימה המלוחה בעולם ובהחלט אחד המקומות המרתקים לטייל בהם. מערות מדבר יהודה ונחליו הם יעד תיירותי נהדר כמו גם כמובן, ה-אתר בהא הידיעה – מצדה. המבצר המרשים המשקיף על ים המלח שהוא אבן דרך בסיפורי ההתנגדות היהודית ההיסטורית.
המשיכו לטיול בעיר הבאה שחייבים להיות בא כשמטיילים בארץ – תל אביב. "העיר בלי הפסקה" של ישראל שיש בה הכל, תרבות ואמנות ומוזיאונים, הופעות, סרטים, מסיבות, חוף ים יפהפה, יפו העתיקה ועד המטרופולין הכי חדש. תצפית מהגובה של מגדל שלום או מגדלי עזריאלי, טיולים בנווה צדק ובשווקים הצבעוניים – שוק בצלאל, שוק הכרמל, שוק לוינסקי והעליה, שוק הפשפשים. גם לתל אביב תוכלו להקדיש שבוע בלי להספיק כלום. אפשר לישון במלונות הגדולים והקטנים, באכסניות, במלונות בוטיק ובשאר צימרים תל אביבים נסתרים.
העיר שתפתח לכם את התיאבון לצפון היא חיפה עם טיול נפלא במורדות גני הבאהיים בואכה המושבה הגרמנית וואדי ניסנס, משם תוכלו לקפוץ לנצרת ולטייל בעיר העתיקה, לטייל בעכו על החומות הנושקות לים ולהצפין עד הנקרות של ראש הנקרה.
אם אתם הרפתקנים וזמנכם בידכם אתם יכולים להרחיק לטייל בגולן, בבתי כנסת עתיקים בגליל, במסלולי מים חובקי הרים או דווקא להדרים ולחקור את מיסותרי בקעת הערבה ובקעת הירדן, לבלות בדרך היין בואכה מצפה רמון ולטעום כל יקב מקומי עד שתגיעו שיכורים להר הנגב. לנשום קצת מדבר ולעשות בטן גב באילת המקסימה.
כל מה שאתם צריכים לזכור בכל עת הוא שאתם בכלל לא מכאן, שאתם תיירים בארץ זרה, שזמנכם מוגבל פה ואתם חייבים לטעום מהכל לפני שתחזרו למולדתכם ולחיי השגרה. אולי באופן כזה תראו פנים אחרות וחדשות של הארץ, של האנשים שגרים בה, תראו את ישראל דרך מסננת אחרת שתשנה לכם לגמרי את ההשקפה. ויכול להיות שזה לא יקרה ופשוט תהנו מטיול טוב ותרגישו פה כמו בטיול בחו"ל.

אהבתם? מוזמנים להגיב על הפוסט לטייל בארץ – כמו בחו"ל:


דילוג לתוכן