גרמניה – מינכן

0

יום רביעי 6.6.2012

לאחר ארוחת בוקר יצאנו ברכבת לכיוון מינכן. ירדנו בקרלספלאץ (Karlsplatz) הככר שקרובה לשער קרל לא רחוק מחלקה העתיק של מינכן.

במרכזה מזרקה עגולה וגדולה שצעירי העיר מתרכזים סביבה. נחשבת לככר המודרנית של העיר, נבנתה ב-1791  ונקראת על שם שליט בוואריה, הנסיך קרל.

קארל פלאץ במינכן  קארל פלאץ מינכן

במורד הרחוב חנויות מותגים רבות. הרחוב כולו בנוי כמדרחוב, רוכלים המוכרים את מרכולתם, חנויות רבות מוכרות מזכרות לתיירים הרבים הפוקדים את המקום.

המשכנו לצעוד במדרחוב עד הגיענו למריאן פלאץ. Marienplatz שהיא הככר המרכזית ברובע העתיק.
בקצה מגדל העירייה החדש מתקיים מדי יום בשעות 11:00 ו-12:00 מופע הפעמונים שבו מציגות דמויות צבעוניות כל מיני אירועים השייכים להיסטוריה של העיר. לצד בניין זה נמצא בניין העירייה הישן הבנוי בסגנון גותי ובצעידה קצרה נוספת נגיע אל כנסיית פטר הקדוש peterskirche שהיא הכנסייה העתיקה ביותר בעיר, מהמאה ה-13.

טיולים וסיפורים מריאן פלאץ מינכן  טיולים וסיפורים מריאן פלאץ מינכן

בהמשך נגיע אל השוק התוסס והצבעוני בו דוכנים רבים המוכרים מיני גבינות, יינות, נקניקים פירות ירקות, מיצים סחוטים טריים בטעמים שונים וכן פרחים. במרכז השוק בית בירה גדול ומסביבו מסעדות בו אפשר להצטייד בארוחה ולהתיישב בבית הבירה לאורך ספסלי העץ ולאכול בכיף. וזה מה שעשינו.

מארקט פלאץ מינכן  מרקט פלאץ מינכן

משם הגענו לככר יעקב. הרובע היהודי. שם נמצא המוזיאון היהודי בו בקרנו וכן בית הכנסת היהודי השוכן במבנה מודרני וחדיש. לא ניתן היה להיכנס לבית הכנסת, שנמצא באולם תת קרקעי, כיוון שהיה סגור. נאמר לנו שיש להזמין ביקור שבועיים מראש.

המשך ליום הבא

אהבתם? מוזמנים להגיב על הפוסט גרמניה – מינכן:


דילוג לתוכן