מלונות בארץ לעומת מלונות באירופה

0

הרבה פעמים אין שום שחר ובסיס לקיטורים האלה ולהרגשת העליונות הישראלית שלנו, אבל לפחות בקטגוריה אחת, אין לנו במה להתבייש. הכוונה כמובן היא למלונות בחו"ל, וליתר דיוק – באירופה.

פערי דירוג

אין ישראלי שלא מופתע לגלות בפעם הראשונה שלו באחת ממדינות אירופה שהמלון שנראה כל כך מבטיח בפרסומים באינטרנט, לא היה זוכה בישראל להיקרא אפילו אכסניית נוער או בית ספר שדה. הסטנדרטים בארץ מרגילים אותנו למלונות ברמה גבוהה בהרבה מאשר אצל עמיתינו האירופאים, והאמת שלא ברור למה. אולי כי אנחנו אוהבים להיות "כמו באמריקה", אולי כי האירופאים רגילים לסגפנות עוד מימי מסעות הצלב – תהא הסיבה אשר תהא, העובדות מדברות בעד עצמן, ואנו הישראלים צריכים שוב ושוב להנמיך ציפיות כשאנחנו נוסעים לחו"ל, או להתכונן להיפרד מסכומי כסף גבוהים למדי, כדי למצוא מלון ברמה סבירה.

שירותים ומקלחת

בישראל לא יעלה על הדעת לקבל חדר במלון (לא באכסניית נוער או בהוסטל), שלא יהיו בו שירותים ומקלחת צמודים. מספר הולך וגדל של בתי מלון אפילו מגדילים ועושים בשנים האחרונות ומספקים לאורחיהם אמבטיות ג'קוזי בכל חדר. בכל רחבי אירופה, לעומת זאת, חדרים ללא שירותים ו/או ללא מקלחת הם דבר מקובל למדי, גם בערים גדולות ומתקדמות כמו פריז, לונדון, ברלין ואחרות. אם עברתם את הגיל שבו אתם מוכנים לחכות בבוקר בתור לשירותים, כדאי לבדוק היטב את מפרט החדר הזול במיוחד שהציעו לכם במסגרת הדיל לחו"ל, כי לפעמים הנתון הכל כך חשוב הזה מתחבא בתחתית המידע המסופק על החדר או המלון.

ארוחת הבוקר

שמעה של ארוחת הבוקר הישראלית נודע בתור אחת מארוחות הבוקר העשירות ביותר בתבל. גם במגבלות הכשרות, שמחייבות את ארוחת הבוקר להיות חלבית בלבד ונטולת נקניקים ופסטרמות, כמקובל באירופה, אין גבול ליצירתיות ולשפע של מזנוני ארוחת הבוקר. ארוחות מופלאות כאלו מוגשות גם במלונות יוקרה כמו מלון הרודס אילת וגם במלונות שלושה כוכבים ממוצעים בכל עיר בארץ. באירופה, לעומת זאת, המצב עגום במיוחד. בחלק גדול מהמלונות ארוחת הבוקר בכלל אינה כלולה במחיר הלינה – אם בגלל שבבית המלון כלל אין חדר אוכל, ואם בגלל שבעלי המלון סבורים שעבור ארוחת הבוקר הם יכולים לגבות סכום מופקע בנפרד מכל אורח.

בבתי המלון שבהם כן תקבלו ארוחת בוקר כלולה, היא תהיה ארוחת הבוקר המכונה "קונטיננטלית" (על שם יבשת אירופה, הקונטיננט, שהביאה לעולם את הסגנון המינימליסטי הזה לארוחה החשובה ביותר ביום). ארוחת הבוקר הקונטיננטלית כוללת במקרה הטוב לחמניות, חמאה, ריבה, מיץ תפוזים וקפה. המהדרין יכולים להוסיף גם גבינה או שתיים, נקניק או שניים ואפילו ביצה, אבל גם במקרים האלה ארוחת הבוקר תחוויר, פשוטו כמשמעו, בהשוואה למגוון הצבעים ושפע הירקות, הגבינות, הסלטים והמאפים שמוגשים בכל מלון ישראלי שמכבד את עצמו.

מיטה זוגית

נכון, יש גם מלונות ישראלים שחוטאים בחטא הזה, ומשווקים רק חדרים עם מיטות זוגיות, מתוך הנחה ששני אנשים המזמינים חדר למלון הם כנראה בני זוג. באירופה, כמעט ולא תוכלו למצוא חדרים עם שתי מיטות. האופציות הן מאוד פשוטות – חדר ליחיד עם מיטת יחיד, חדר לזוג עם מיטה זוגית, או חדר למשפחה עם מיטה זוגית בתוספת מיטות יחיד. ומה אם אתם סתם שני חברים טובים שנוסעים יחד לראות משחק כדורגל בליגת האלופות, ואפילו כרטיס טיסה וביטוח נסיעות הזמנתם בנפרד? זה לא תמיד יעניין את המלון. לכן, שימו לב מראש כשאתם מזמינים מלון מהארץ, אם יש אופציה של Twin Room ולא רק של Double Room. גם אם וידאתם מראש, יכול להיות שכשתגיעו למלון ינסו לשכן אתכם בחדר עם מיטה זוגית. במקרה כזה, שווה להתעקש על מה שהזמנתם מראש. למרות אי הנוחות שאולי תיגרם למלון, הם יסכימו בסופו של דבר להעביר אתכם לחדר שהזמנתם. דווקא בישראל, שבה אנחנו רגילים שמנסים לסדר אותנו ולתחמן אותנו, הסיכוי שמקרה דומה יקרה, הוא קלוש.

חופשה נעימה!

אהבתם? מוזמנים להגיב על הפוסט מלונות בארץ לעומת מלונות באירופה:


דילוג לתוכן