טיול לסין היום השנים עשר – העיר סוג'ו והגעה לשנחאי

0

יום ג' – 17.10.06
העיר סוג'ו כונתה ע"י מרקו פולו בשם "ונציה של המזרח" בשל תעלות המים הרבות שבה. התחלנו את סיורנו בעיר בביקור בגן הנמר בה נמצא קבר של קיסר שנקבר עם 1000 חרבות שיגנו עליו, ובנוסף הצטרף גם נמר שהתיישב על הקבר לשמור עליו. בנוסף בנויה בגן פגודה בת 1000 שנה שנוטה מעט על צידה (כמו מגדל פיזה).

בהמשך נסענו למפעל משי וצפינו בתהליך הייצור מן השלב הראשוני של התולעים והפקעות ועד למכונות האריגה, ולייצור שמיכות ממולאות במשי. בצמוד למפעל היו אולמות תצוגה ומכירה של כל המוצרים האפשריים העשויים ממשי.

המשכנו בנסיעה לעיר ג'וג'ואנג הבנויה כולה על תעלות מים רבות בדומה לונציה. שטנו בגונדולות נוסח סין כאשר נשים משיטות אותן וגם מנעימות לנו את הדרך בשירה. בין התעלות קיימות סמטאות צרות בהן מתקיים שוק תוסס של דוכנים למכירת כל סוגי עבודות היד לפי המסורת הסינית. אחרי שיטוט בין הסמטאות והפסקת אוכל קצרה חזרנו לאוטובוס ב-14:30 ויצאנו לנסיעה לשנחאי.

   

הנסיעה ארכה כשעה וחצי עד הכניסה לעיר, ועוד כשעה נסיעה למרכז העיר, בתוך פקק, עד הגיענו לתחנה הראשונה לביקורנו בשנחאי.

במרכז העיר עצרנו בארמון הילדים. כאלה יש כמה וכמה בעיר שנחאי. אלה בניינים של תושבים עשירים שתרמו את בתיהם לצורך חינוך של ילדים מחוננים בתחומים אמנות שונים – כמו: בלט, ציור, מוסיקה, התעמלות, מחשבים וכו'. הילדים נבחרים מבין מספר גדול של נבחנים, הם משתתפים בחוגים מידי יום ביומו והצלחתם בעולם כמעט ודאית – כל אחד בתחומו. צפינו בהם בזמן הלימוד.

המשכנו למסעדה גדולה במרכז העיר בה אכלנו ארוחת ערב, ואחריה יצאנו לשייט של 45 דקות בנהר פודונג החוצה את העיר לשניים. בזמן השייט אפשר היה להתרשם מהגודל והעוצמה של העיר. גורדי שחקים ענקיים מוארים בשלל אורות, פרסומות תאורה בכל הגובה של בנין בן 50 קומות ויותר, מגדל טלוויזיה בגובה של כ-80 קומות בו בנויים כדורים בגבהים שונים שבהם מסעדות מסתובבות לתצפית על הנוף, והבניין היפיפה הגבוה ביותר בן 88 קומות.

לאחר השייט יצאנו בנסיעה לסיור לילה בשנחאי השוקקת וסואנת. נסענו ברחובות מוארים בין גורדי השחקים הגבוהים, עברנו במנהרה מתחת לנהר לאזור פודון, ולבסוף הגענו למלוננו "ניו סנצ'ורי" בסביבות 21:30. התמקמנו בחדרים והלכנו לישון בסביבות 23:00.

המשך ליום הבא

אהבתם? מוזמנים להגיב על הפוסט טיול לסין היום השנים עשר – העיר סוג'ו והגעה לשנחאי:


דילוג לתוכן