טיול לספרד ודרום צרפת – פואה עד פיגוראס

0
יום א' – 28.8.05  –  מפואה עד פיגוראס
יצאנו ב-8:30 לאחר ארוחת בוקר, נפרדנו מבעלי הפנסיון הנחמד ויצאנו לנסיעה לעיר פואה. הגענו כעבור שעה נסיעה לעיר קטנה ויפה עם טירה עתיקה בעלת 3 צריחים גבוהים, אחד עגול, אחד משולש ואחד מרובע. הטירה ניצבת גבוה מעל העיר ויש בה מוזיאון כלי נשק. לא נכנסנו. הסתובבנו מעט בסימטאות היפות ויצאנו מהעיר למרחק 5 ק"מ ממנה למערה בשם לה-בוש, בה זורם נהר בעומק 62 מ'. ירדנו בגרם מדרגות לולייניות, הכניסו אותנו לתוך סירות, והמשיט של הסירה נאחז בכבל מתוח בצד המערה וכך משך את הסירה. שטנו לאורך 1.5 ק"מ בין נטיפים מוארים ואפילו איזה  מפל קטן פגשנו בדרך. באמצע הדרך החלפנו סירה וכך המשכנו לשוט עד ליציאה. ביציאה טיפסנו רגלית בשביל תלול את כל מה שירדנו קודם לכן במדרגות.
המשך הנסיעה היה לכיוון קרקאסון. העיר נמצאת במזרח הפרינאים הצרפתים. הייחוד שלה הוא שיש בה עיר מתקופת ימי הביניים מוקפת חומה, הכל שלם ושמור בצורה מושלמת, והמקום הוכרז כאתר שימור בינלאומי. בתוך חומות העיר סימטאות צרות מרוצפות באבנים, חנויות יפות למזכרות וחפצי אומנות, כמובן בתי קפה ומסעדות והמוני אנשים מסתובבים בה.
מכיוון שהשעה היתה 4:00 אחה"צ החלטנו לנצל את שעות האור ולהתקדם לכיוון ברצלונה, דבר שיחסוך לנו נסיעה של יום המחר. יצאנו לאוטוסטרדה, בדרך עצרנו עצירה קטנה בפריניאן, עיר צרפתית אחרונה לפני הגבול עם ספרד, ניסינו למצוא קרפ סוזט לפי בקשתה של אלבה, ומכיוון שלא מצאנו המשכנו באוטוסטרדה על העיר פיגראס. מצאנו די מהר מלון נחמד במרכז העיר ב-45 €. אחרי שהתמקמנו בחדרים יצאנו למרכז לשדרת רמבלה, אחרי כן חיפשנו איזה מסעדה שבעל המלון המליץ עליה, ואחרי שוטטות ברחובות של כשעה חיפוש מצאנו את המסעדה שהגישה תפריט קבוע במחיר קבוע של 9 €. לא היה משהו. חזרנו למלון בסביבות 11:30 והלכנו לישון.

אהבתם? מוזמנים להגיב על הפוסט טיול לספרד ודרום צרפת – פואה עד פיגוראס:


דילוג לתוכן