פורטוגל – ליסבון 22.9

0

פורטוגל – ליסבון 22.9
לאחר ארוחת הבוקר נסענו במטרו לפגישה עם מדריכת Free tour, דבר המבוצע כיום כמעט בכל ערי אירופה. הטיול אורך בדרך כלל כשעתיים וחצי.
מקום המפגש בליסבון לטיולים עם Free tour הוא בככר largo de camoes שם המדריכה רוני אליזבת סמית.

largo de camoes

הסיור היה מאלף ומעלף. מאלף בכך שראינו אתרים מעניינים כולל הסברים לגבי כל מקום ומקום ומעלף מאחר וליסבון בנויה על גבעות ועמקים וכל הזמן עלינו וירדנו בשיפועים חדים. מכל מקום הסיור היה מעניין ביותר.

סיום הסיור בכיכר Rocio ומשם יצאנו להמשך רגלי בקלילות לאורך נהר טז'ו עד אשר הגענו ל- Time out market שהוא בעצם אולם ענק עם מסעדות מכל סוג ( תמונה ). אכלנו ארוחה מעולה כולל יין ( אגב, שתיית יין בפורטוגל היא זולה יותר משתיית בארץ),

timeout
בהמשך חיפשנו אתTram 28 לכיוון מבצר סנט גו'רג Castelo de Sao Jorge באזור אלפמה.
אלפמה – העתיקה בשכונות ליסבון, שילוב של עתיק ומודרני, מקום רווי מסורת והיסטוריה. במקום גם קתדרלת Se של ליסבון וכנסיית Santa Engracia
מדובר בטראם עתיק מתחילת המאה הקודמת. הטראם היה דחוס ומלא אבל זה לא עצר אותנו. באמצע הדרך הטראם התחיל להתדרדר לאחור, הנהג איבד כנראה מעט את הבלמים אבל בסוף התגבר והמשכנו למבצר.

sangeorg3

מבצר סנט גו'רג – מבצר הרוס לחלוטין אך מאפשר תצפית יפה של 360 מעלות על העיר ליסבון. אם אתם בלחץ זמן אפשר לוותר.
משם ירדנו והגענו למעליות המורידות אותנו לאיזור שבו נוכל למצוא מונית חזרה למלון.
כרגיל – ארוחת ערב מהנה ויאללה למיטות.
הערה לגבי המסעדות בפורטוגל בכלל – האוכל טעים מאד בעל מגוון טעמים, רוצה לומר, מגוון רחב של מאכלי ים מסוגים שונים ובשר בעיקר עגל נמוך. היין נשפך כמו מים. והעלות – זולה. ארוחת ערב מלאה כולל 3 מנות ויין העלות היתה בסביבות ה 80 ₪ לסועד, לעיתים אף זול יותר, ולעיתים יקר יותר. בכל מקרה אף פעם לא עברנו את ה 100 שח לסועד/ת.

הקליקו להמשך היום בליסבון

אהבתם? מוזמנים להגיב על הפוסט פורטוגל – ליסבון 22.9:


דילוג לתוכן