פורטוגל – קשקאיש סינטרה ואובידוס 24.9

0

קשקאיש ואובידוס 24.9

שהותנו בליסבון הסתיימה. מקום יפה ומעניין בעל הסטוריה של אלפי שנים ( הכנסו לויקיפדיה/ליסבון – שווה קריאה).
חברת השכרת הרכב היתה במרחק של 5 מטרים מהמלון. אמנם הזמנו רנו ל 4 מקומות אבל במקום קיבלנו מרצדס בעלת תא מטען גדול.
לקחנו את הרכב ונסענו לכיוון קאשקאיש  (Cascais)– עיר נחמדה ולא מעבר לכך. באותו היום היתה תחרות טריאתלון והצטרפנו למוחאי הכפיים. ,הסתובבנו קצת צילמנו והמשכנו לכוון סינטרה.

סינטרה Sintra – עיירה יפה ששמשה בעבר כעיר הנופש של מלכי פורטוגל.

מרכז סינטרה

סִינְטְרָה (בפורטוגזית: Sintra) היא עיירה במחוז ליסבון שבפורטוגל, מערבית לבירה ליסבון, ובה כ-33,000 תושבים. העיירה מפורסמת עקב ארמונות ומבנים מפוארים רבים שהוקמו בה בתקופות שונות, ועל כן אונסק"ו הכריז על הנוף התרבותי של סינטרה כאתר מורשת עולמית בשנת 1995. סינטרה הוא גם שמה של רשות מקומית הכוללת את העיירה סינטרה, אך גם יישובים נוספים. שטחה מגיע עד קאבו דה רוקה – הנקודה המערבית ביותר של אירופה היבשתית. ברשות המקומית כ-507,170 תושבים (נכון ל-2007).  (ויקיפדיה).

שני דברים עיקריים מושכים את התיירים. האחד הוא  הארמון יוצא הדופן מבין כל הארמונות שראינו הן בפורטוגל והן בכלל. יש להגיע למרכז סינטרה (אגב- כדאי להחנות ליד מיקום הכרכרות – לא עולה). מכאן עולים באוטובוס המוביל לארמון. מאחר ואחד הזוגות כבר היה כאן בעבר התחלקנו. הדבר השני הוא הפארק – זוג אחד עלה לארמון והזוג השני טייל בפארק הצמוד לארמון. הטיול בפארק הוביל לכוון High cross זאת אומרת לכיוון הצלב שעל הגבעה הצופה על האזור וממנה רואים את הארמון.

הארמון הלאומי פֵּנָה (Palácio Nacional da Pena) נבנה בין השנים 1842–1854 במקום בו עמד המנזר ההירונימיטי. ארמון מפואר שנבנה על ידי המלך פרננדו השני לכבוד רעייתו המלכה מריה השנייה.

Palácio Nacional da Pena
הארמון – שוכן למרגלות פארק פנה pene – ארמון מיוחד במינו – נראה כמו מסרטי אלף לילה ולילה, נבנה במאה ה 19, כולל אלמנטים ארכיטקטונים מאז ועד עתה. סיור מעניין בארמון עצמו.
הערה חשובה – בעת הגעה עם האוטובוס מסינטרה לכניסה למתחם הארמון – תשומת לבכם לקנות כרטיס כניסה לארמון כולל הסעה לארמון.

קאבו דה רוקה

Cabo Da Roca קאבו דה רוקה – הנקודה המערבית ביותר באירופה. במקום מצוקים גבוהים מגדלור ופסל יפה. ממקום זה  וסקו דה גמא וחבורתו יצאו למסעותיהם. אם אין לכם עודף זמן אפשר לפסוח על המקום..

מסינטרה נסענו דרך דרכים מתפתלות ודרך כפרים שונים והדרך ארכה יותר משעה עד קאבו דה רוקה.. בדרך חזרה ראינו אוטובוס שנוסע לסינטרה ונסענו אחריו. הדרך ארכה פחות מחצי שעה. ככה זה כשטועים בניווט אבל הטעויות מובילות למקומות יפים ומעניינים שתיירים בדרך כלל לא מגיעים לשם.

אובידוש
המשכנו לאובידוש obidos – אחת הערים היפות והציוריות בפורטוגל. העיר קטנטונת וניתן לעבור בה מקצה לקצה תוך זמן לא רב. האטרקציה שבה היא טירת אובידוש castelo de obidos שממוקמת כמו כל המצודות מעל לעיר. נבנתה במאה ה 13 ונהרסה ברעידת האדמה הגדולה בשנת 1755.

המלון באובידוש
המקום היחיד שלא הזמנו מקום מראש הוא באובידוש ולמזלנו הטוב/רע באותו הזמן התקיים פסטיבל ספרים ומוזיקה והמלונות היו מלאים. בקושי מצאנו מקום במלון. אמנם קיבלנו רק סוויטות כי זה מה שנשאר אבל קרעו אותנו במחיר 150 יורו ללילה. מאידך המלון היה משהו שלא ראינו מעולם. כל המלון מלא ספריות וספרים, החדרים מעוצבים לכאורה בקמצנות רבה אך למעשה זה היה מתוכנן ויפה. המלון הוא מלון ספריה כאשר בכל הקירות ובכל פינה אלפי ספרים כולל בחדרים. עיצוב המלון נראה כאילו הוא עדיין בשיפוצים אך הדבר מכוון ומעניין. אכלנו ארוחת ערב באחת המסעדות שבעיירה, בבוקר טיילנו בתוך העיר ובמבצר לקול צלילי גיטרה של נגן מקומי והמשכנו בדרכנו הלאה.

קשקאיש בפורטוגל

אז קדימה להמשך הדרך

אהבתם? מוזמנים להגיב על הפוסט פורטוגל – קשקאיש סינטרה ואובידוס 24.9:


דילוג לתוכן