טיול לספרד ודרום צרפת – פיקוס דה אירופה עד קאבזון דה לה סאל

0
יום ד' – 24.8.05  –  מפיקוס דה אירופה עד קאבזון דה לה סאל
היום התוכנית היא המשך טיול בפיקוס דה אירופה. אחרי ארוחת הבוקר יצאנו ב-8:30 ועצירתנו הראשונה היתה ברכבל שהעלה אותנו לגובה כ-1,400 מ' לתצפית שנקראת מיראדור דה נאראנחו. משך הנסיעה ברכבל ארך כ-8-9 דקות ובירידה ממנו צעדנו כ-15 דקות עד לכפר עתיק בהרים שכיום פועל בו פנסיון קטן ובית קפה. לנקודת התצפית עלו הספורטאים שבינינו, ראובן ואידל, ואנו נשארנו להפסקת שתייה בבית הקפה הקטן והיפה.
כשירדנו מההר ברכבל נסענו מרחק קצר לעיירה קרנייה, בה מצוי מוזיאון הגבינה שבתוך מערה.
בסיור המודרך קיבלנו הסברים על תהליך ייצור הגבינה המסורתית הטיפוסית לחבל זה של פיקוס דה אירופה. הגבינה נקראת קאבראלס עשויה מחלב פרות, כבשים ועיזים ומאוחסנת להבשלה בתוך המערה בטמפרטורה של 13 מעלות לתקופה של כ-6 חודשים. בסוף הסיור הוקרן סרט הממחיש את כל תהליך הייצור, וכן קיבלנו טעימות של הגבינה. טעמה חריף מאד והריח מסריח. אף אחד מאיתנו לא אהב אותה. למרות זאת, היא מאד יקרה והספרדים קונים אותה בכמויות.
 המשך הנסיעה היה לכיוון פאנס – עוד עיירה בפיקוס, עצרנו בה עצירה קצרה להצטיידות במצרכים לצהריים, והמשכנו בנסיעה לכיוון פוטס. כשהגענו אליה מצאנו גינה ציבורית יפה בה עשינו פיקניק קטן לארוחת צהריים הרגילה שלנו ואח"כ יצאנו לסייר בה. יש בה שפע של מבנים עתיקים וקתדרלה, שורת בניינים עם קשתות, מתחתן חנויות למזכרות, מסעדות ובתי קפה, סימטאות צרות ציוריות, והכל מטופח ונקי עם שלל אדניות פרחים צבעוניים.
מכאן, הכיוון היה יציאה משמורת הפיקוס דה אירופה, חזרה צפונה לכביש החוף דרך העיירה פאנס. בדיוק בזמן שיצאנו מפאנס התערפלו ההרים סביב והשמים כוסו בעננים אפורים והחל לרדת גשם. למזלנו הרב כבר היינו במישור מחוץ להרים.
כשהגענו לכביש החוף נכנסנו לעיירה יאנס, הגשם המשיך לרדת, ואנו עם מטריות טיילנו במזח היפה המשקיף לעבר צוקי ענק היוצרים מפרצים נהדרים בחופי הרחצה של העיירה. לאורך שני צידי המזח מונחות קוביות בטון ענקיות שנצבעו וצויירו בשלל צבעים עליזים, דבר מיוחד ושונה. בגלל הגשם לא ירדנו במרכז העיירה ובסיבוב ברכב שעשינו ראינו בניינים מאד מפוארים ומעניינים.
המשכנו לנסוע למזרחה בכביש החוף לחפש מקום לינה בעיירה סן ויסנטה דה לה בארקרה. זו עיירת נופש יפה שיש בה גשר ענק מהמאה ה-15 עם 28 קשתות הבנוי מעל נהר רחב. חיפשנו חדרים בכל מיני בתי מלון שנתקלנו בהם, אך בחלקם לא היה מקום ובחלקם האחר היה מידי יקר. החלטנו לצאת מהעיירה ולהמשיך להתקדם בכביש מרוחק מהחוף.
אחרי חיפוש די ארוך נקלענו לעיירה בשם קאבזון דה לה סאל, בה מצאנו מלון בעל 2 כוכבים ב-42 € . בעלת המלון היתה חביבה ואיכפתית ודאגה למלא אחר בקשתנו – ולכן זכתה מאיתנה לצלב, שכמובן הודתה לנו עליו. אחרי שהורדנו את המזוודות בחדרים הלכנו לאכול במסעדה שבעלת המלון המליצה עליה. הארוחה עלתה לנו 135 € (לא זול), אכלנו בה איזה נזיד שעועית לבנה עם כל מיני בשרים מעושנים בצד, תבשיל טיפוסי מקומי שהם קוראים לו מרק, שאחרי שסיימנו אותו כבר לא נותר לנו מקום למנה הבאה שהזמנו. כמובן שדחסנו בכוח. התפוצצנווחזרנו למלון לישון בשעה 11:00.

אהבתם? מוזמנים להגיב על הפוסט טיול לספרד ודרום צרפת – פיקוס דה אירופה עד קאבזון דה לה סאל:


דילוג לתוכן