פרובנס – מרסיי

0

17.6 יום ראשון

מרסיי Marseille

לאחר ארוחת הבקר נסענו לנמל התעופה לסניף "הרץ" להחזיר את הרכבים . הייתה מחשבה להשאיר את הרכבים יום נוסף מטעמי נוחיות אך לאחר קבלת המחיר ליום, שהיה שווה ערך ל25% ההשכרה ל 10 ימים. החזרנו כמובן את הרכבים והלכנו לתחנת האוטובוס שמסיע למרסיי למרכז (תחנת הרכבת).

כחצי שעת נסיעה והגענו לתחנת הרכבת המרכזית ומשם וצעדנו לעבר נמל הדייגים. עברנו ברחובות רחבים שבנויים בסגנון פריזאי. חלפנו ע"פ סניף כלבו A&C הנשים לא עמדו בפיתוי ונכנסו לחפש מציאס, קנו מספר חולצות (שלא יחסר חלילה בארון) והמשכנו לנמל. הנמל המה בתיירים, ספינות ומטיילים, מסעדות ודוכנים לרוב.

 

מרסיי

מרסיי – מראה מתחנת הרכבת המרכזית

 

 

מרסיי רחבת נמל היכטות

רחבת נמל היאכטות

מרסיי נמל היאכטות

מרסיי נמל היאכטות

 

 

 

 

 

 

 

 

על אחד הרציפים יש תחנת רכבת תיירים קטנה ולשם פנינו. עלינו על הרכבת לסיבוב בעיר. היה מעניין, עברנו ליד אי הכלא המפורסם מהספר "הרוזן מונטה כריסטו" וכן עלינו לגבעת סנט מארי לגארד עליה ממוקמת קתדרלה בשם הזה.

 

 

מרסיי רכבת קטנה

מרסיי- רכבת קטנה לסיור בעיר

סנט מארי לגארד במרסיי

סנט מארי לגארד

 

 

 

 

 

 

מרסיי מראה מהקתדרלה 600

מרסיי – מראה העיר מהקתדרלה והאיים שבהם צולם הסרט הרוזן ממונטה כריסטו

 

לאחר תצפית על העיר וביקור בקתדרלה היפה, ( והיא יפה) חזרנו עם הרכבת לנמל. השעה הייתה 15.00 התיישבנו במסעדה לארוחת צהרים מאוחרת במסעדה שעדיין היתה פתוחה ( המסעדות נסגרות בשעה 1500 ונפתחות מחדש ב 1900 ולא חשוב אם יש עדיין תור ממתינים. ) לארוחת צהריים מאוחרת. חלקנו הזמין מרק דגים מקומי שנקרא "בוייאבז" המרק עשוי מדגי ים ופירות ים כמו שרימפס ומולים ומאוד טעים ומומלץ. האחרים הזמינו שניצל עוף. סיימנו ,שילמנו ויצאנו חזרה לתחנת הרכבת משם יוצא האוטובוס לנמל התעופה.

לאחר ההגעה לשדה התעופה, לקחנו 2 מוניות למלון, הגענו בסביבות 19.00, התיישבנו במרפסת וסיפרנו את חוויות היום לזוגות שנשארו במלון.

לארוחת ערב הזמנו משלוח של פיצות ויין רוזה. ועשינו מסיבת סיום טיול עם נאום הפקת לקחים מסורתי מפי חברנו אידל . הזמנו 2 מוניות ל -06.45 של יום ב' פרשנו לשינה.

הערה לגבי מרסיי: אין לנו ספק שיש עוד לא מעט לראות במרסיי ויום אחד לבטח לא מספיק אך לאור קוצר הזמן המקום היפה ביותר לביקור בעיר הוא נמל היאכטות וטיול ברכבת הקטנה ברחבי העיר.
עוד על מרסיי תוכלו לקרוא כאן: goo.gl/icT52f

18.6 יום שני – חזרה הביתה.

לאחר ארוחת בקר – וצ'ק אווט, המוניות שהוזמנו מאתמול הגיעו בזמן המזוודות הועמסו ותוך רבע דעה היינו בפתח הטרמינל. הצ'ק אין באל על עבר חלק, הטיסה יצאה בזמן ובשעה 15.00 נחתנו בארץ לאחר כל סידורי הנחיתה, המתין לנו נהג המיניבוס שאתו הגענו לשדה והוא פיזר אתנו לבתינו.
לסיכום הטיול: תוכנן טיול קל חנוח שהפך ל"מסע כומתה" לחיטיארים שעמדו בו בכבוד הראוי לציון עם זיכרונות נעימים וטעם של עוד.
מחוז פרובאנס הוא אחד היפים ביותר שראינו בימי חלדנו וראינו לא מעט מקומות. שווה טיול פרטי או מאורגן בהתאם ליכולות. לא לוותר.

להתראות בטיול הבא

אהבתם? מוזמנים להגיב על הפוסט פרובנס – מרסיי:


דילוג לתוכן