טיול לגרמניה – פרייבורג ושטאופן

0

יום ב' – 9.9.13 – מבאד קרויצינגן לפרייבורג ושטאופן (כ-42 ק"מ)

בשעה 8:30 ירדנו מהצימר לאכול ארוחת בוקר במלון עדן. בסביבות שעה 10:30 יצאנו למסלולנו המתוכנן ובנסיעה קצרה של כ-17 ק"מ הגענו לבירת היער השחור העיר פרייבורג (Freiburg), עיר אוניברסיטאית עתיקה. מרכז העיר הוא כיכר מונסטר ((Munsterplatz ובה עומדת קתדרלה גותית גדולה ויפה ואחת העתיקות באירופה (משנת 1200) עם ויטראז'ים יפים וצבעוניים ומגדל פעמונים בגובה 116 מטר. בכיכר מתקיים רוב ימות השבוע שוק איכרים ססגוני וכן דוכנים למכירת מזכרות וחפצי חן מעבודות יד. הכיכר מוקפת בבניינים עתיקים, ביניהם בית המסחר בעל חזית אדומה, ובסמטאות ומדרחובים וחנויות למיניהן.

טיול עם החברים בפייבורג        טיול עם החברים בפייבורג

אחד מסימניה הטיפוסיים של העיר הן תעלות מים קטנות המקיפות את אזור מרכז העיר. בעבר העתיק במאה ה-13 שימשו התעלות להגנה מפני התפשטות שריפות וכיום הן בעיקר משמשות לשעשועי ילדים בקיץ. סיירנו בכיכר ראטהאוז עם העירייה הישנה והחדשה ובסמוך כנסיית מרטין הקדוש. יצאנו לרחוב קייזר יוזף שהוא רחוב הקניות הראשי בעיר עם בתי כלבו גדולים ובוטיקים ובסופו ניצב שער מרטין, אחד משני שערי העיר העתיקה. ליד שער מרטין נכנסנו לשוק המקורה (Markthalle) הססגוני, משובץ דוכני מכירה לארוחות בשריות, דוכני גבינות כריכים ושתיה. קנינו כריכים והתיישבנו בדוכן בירה להפסקה קלה.

לאחר עזיבת המקום והתרחקות כברת דרך גילתה אחת החברות כי שכחה את התיק (ובתוכו כסף ודרכון) במקום בו ישבנו בדוכן הבירה. הגברים מיהרו חזרה לשוק ומצאו את האבידה היקרה. אחת הנשים במקום גילתה את התיק תלוי על וו בתחתית הדוכן ומסרה אותו לבעל הדוכן. כולנו נשמנו לרווחה. היתה יכולה להיות חוויה מאד לא נעימה בהליך הוצאת דרכון חדש, שלא לדבר על הכסף לכל הטיול.

בשעות אחה"צ עזבנו את פרייבורג ובנסיעה של כ-20 ק"מ הגענו לעיירה שטאופן (Staufen). העיירה שוכנת בלב אזור של גבעות מוריקות, כרמים ויקבים. במרכז העיירה יש מרכז עתיק שנשמר היטב מימי הביניים עם מדרחוב מטופח ובו בתי עץ צבעוניים, תעלות מים קטנות לצידי הדרך, אדניות פורחות בפרחים בכל צבעי הקשת, חנויות בוטיק ובתי קפה. האגדה מספרת שד"ר פאוסט מכר את נשמתו לשטן כאן בפונדק בשטאופן.

טיול בגרמניה עם החברים בשטאופן         טיול עם החברים בשטאופן

טיילנו להנאתנו בניחותא והתיישבנו בבית קפה בכיכר המרכזית. בסביבות השעה 18:00 מצאנו מסעדה נחמדה באחד מהבניינים העתיקים. שתינו יין מקומי לחיי אחד החברים שיום הולדתו חל באות היום. אכלנו ארוחה טובה מאד לאחר הסברים שקיבלנו מהמלצר. יצאנו מהמסעדה לאחר שעתיים וחצי לרחוב שטוף גשם. במרחק נסיעה של 5 ק"מ משטאופן הגענו לבד קרויצינגן, כל אחד פנה לדירתו ובזה הגיע יום נוסף ומהנה לסיומו.

אהבתם? מוזמנים להגיב על הפוסט טיול לגרמניה – פרייבורג ושטאופן:


דילוג לתוכן