טיול לגרמניה – שטוטגארט מינכן

0

יום א' – 15.9.13 – מבאד קרויצינגן, דרך שטוטגארט למינכן (כ-450 ק"מ)

כהרגלנו בימים האחרונים – ב-8:30 סיימנו את כל שאריות המזון בארוחת הבוקר ויצאנו לדרך ב-10:30. עלינו על האוטוסטרדה לשטוטגארט. מרחק הנסיעה הוא 217 ק"מ אך היא ארכה מעל המתוכנן בגלל פקקים שהיו בדרך עקב עבודות בכביש, וכן לא מעט גשם.

ה-GPS הביא אותנו לפי בקשתנו עד למוזיאון מרצדס. המוזיאון הנוכחי הממוקם ליד המפעלים הוא מבנה חדש מלפני שנתיים ועיצובו מודרני, מרשים במיוחד עם קווים מתעגלים וחלונות זכוכית גדולים המשקיפים על כל הסביבה. התצוגה מתחילה מהקומה ה-9 וממנה מתחילים לרדת במסלול ספירלי עד הקרקע. התצוגה היא סדר כרונולוגי מתחילת ההיסטוריה של מרצדס בשנת 1886 ולצידם המאורעות ההיסטוריים הגדולים שהתחוללו בעולם והשפעתם על מרצדס. מוצגים בו כ-160 מכוניות עתיקות וחדשות וכן אוטובוסים ומשאיות, וכן מחלקה שלמה של מכוניות מרוץ.

מוזיאון מרצדס בשטוטגרט           מוזיאון מרצדס בשטוטגרט

בסיום הסיור בתערוכה עשינו הפסקה בקפיטריה לקפה וארוחה קלה ובכוחות מחודשים יצאנו להמשך נסיעה לכיוון מינכן – עוד 234 ק"מ אחרונים.

הגענו למלוננו בשעה 18:00. המלון ממוקם במקום מרכזי ליד תחנת הרכבת, מלון עסקים, החדרים היו קטנים אך נקיים ומאובזרים. התמקמנו בחדרים ויצאנו לסיבוב בעיר. בחוץ היה קר וגשם ירד מידי פעם. חלפנו על פני קארלפלאץ שבמרכזה מזרקה גבוהה, ומרחבת המזרקה התחיל מדרחוב נאוהאוזר שההמשך שלו הוא מאריאנפלאץ. תנועת האנשים היתה דיי דלילה, כנראה בגלל השעה, הקור והגשם, ואנו טיילנו לאט ובנחת שוטפים עיניים ומעלים נשכחות מביקורים קודמים בעבר.

באמצע המדרחוב נתקלנו במסעדה/בית בירה של אאוגוסטינר ביר האלה – אחד ממותגי הבירה הבווארית. המבשלה נוסדה ע"י נזירי המסדר האוגוסטיני בשנת 1328. הצצנו פנימה וראינו אולם ענק שממנו מתפצלים אולמות נוספים והכל מלא בשולחנות מאוכלסים במאות סועדים. נכנסנו, מצאנו שולחן מייד, היה רעש עצום ועבר זמן רב עד שקיבלנו משהו לאכול או לשתות. השירות היה גרוע וכן האוכל לא היה מלהיב. כעבור ישיבה של כשעתיים במקום יצאנו לרחוב בקור ובגשם וצעדנו חזרה למלון.

אהבתם? מוזמנים להגיב על הפוסט טיול לגרמניה – שטוטגארט מינכן:


דילוג לתוכן