שייט לאיים הבריטיים – יום 14 – אמסטרדם והביתה

0

30.7.2019 – הגעה לאמסטרדם .

הגענו בבוקר לנמל אמסטרדם. ערב לפני כן הכנו את המזוודות ליד החדרים והם נלקחו לכוון האוטובוסים. צוות האניה ששירת אותנו הוא למופת, מעל ומעבר. נפרדו מהם ויצאנו לאוטובוס להמשך הטיול לקראת החזרה הביתה.

טיילנו באמסטרדם בככר הדאם, dam  הככר המרכזית של העיר, צפינו בארמון המלכה המפורסם, התרשמנו שוב מהתעלות ומהגשרים, עזרנו למתנדבים המקומיים לנקות קצת את אחת התעלות, זללנו משהו באחת המסעדות וקדימה. להמשך הדרך

אמסטרדם

אמסטרדם

אמסטרדם

אמסטרדם

 

 

 

 

 

 

אמסטרדם

אמסטרדם

אמסטרדם

אמסטרדם

 

 

 

 

 

 

במרחק נסיעה של כ 20 ק"מ ממרכז אמסטרדם נמצא הכפר ההולנדי זאנסה סכאנס zannse schans שהוא כפר ציורי מיוחד שהוכרז בשנת 1961 כפרוייקט לאומי לשימור ההיסטוריה התרבות והמסורת ההולנדית הכפרית.

לאורך תעלת מים יש מספר טחנות רוח, חנויות לרוב ובהן חנויות גבינות, נעלי העץ ההולנדיות ותהליך הייצור שלהן, מזכרות ועוד.

 

זאנסה סכאנס

זאנסה סכאנס

זאנסה סכאנס

זאנסה סכאנס

 

 

 

 

 

 

זאנסה סכאנס

זאנסה סכאנס

זאנסה סכאנס

זאנסה סכאנס

 

 

 

 

 

 

 

סיירנו, ראינו ומשם המשכנו לעיירה בשם וולנדם.

וולנדם (בהולנדית: Volendam) היא עיירה השוכנת בשטח הרשות המקומית אדאם-וולנדם אשר במחוז צפון הולנד שבהולנד. העיירה שוכנת על גדות אגם מרקרמֶר.              (ויקיפדיה)

למעשה מדובר בכפר תיירותי, בתים יפים ומסעדות על שפת האגם. נחמד לטייל, לשבת באחת המסעדות ולשתות בירה מקומית (ההייניקן אצלם מעולה), מי שאוהב אפשר לאכול דג הרינג כמעט לא מלוח בלחמנייה.

 

Volendam

Volendam

Volendam

Volendam

 

 

 

 

 

 

 

 

Volendam

Volendam

Volendam

Volendam

 

 

 

 

 

 

טיילנו לאורך השביל המרכזי, היה כיף, סיימנו בבירה טובה ויאללה חוזרים.

אחרי וולנדאם נסיעה לשדה התעופה סכיפהול וטיסה הביתה.

הערות והארות:

  1. אירגון השייט בחברת קשרי תעופה. שתי בנות מהחבורה שלנו טיפלו מול החברה. היתה קצת בעייה עם אחת העובדות ולאחר שהיא כנראה סיימה את תפקידה הכל דפק כמו שעון.
  2. המדריך – אילן איצקוביץ – בעל ניסיון של כ 30 שנה בהדרכת טיולים בחו"ל. בעל ידע מופלג בכל מה שנשאל. קיבלנו ממנו סידרת הרצאות המתייחסות לכל המקומות שאליהם הגענו. הן באניה והן הדרכה בכל מקום שאליו הגענו. על כל שאלה היתה לו תשובה. חלק מאיתנו שגם הם בעלי ידע לא מועט החלטנו ל"ארוב" לו ולנסות לתפוס אותו בשגיאה קריטית. לשמחתנו/צערנו נכשלנו במשימה למעט אולי ניואנס אחד או שניים. לסכם את הנושא – כל מי שמצטרף איתו לטיול השכלתו תתרחב לא מעט ותענוג לשמוע את הסבריו.
  3. אפשר לומר שבסה"כ חזרנו מאד מרוצים מהשייט – מעניין מהנה ובעיקר גם כיף לטייל עם חברים שחלקם חברים עוד מבית הספר היסודי ותנועות הנוער.

וידאו – שייט לאייים הבריטיים חלק ראשון

 

 

שייט - סוף טיול

שייט – סוף טיול

שייט - סוף טיול

שייט – סוף טיול

אהבתם? מוזמנים להגיב על הפוסט שייט לאיים הבריטיים – יום 14 – אמסטרדם והביתה:


דילוג לתוכן