טיול ליפן מקיוטו להירושימה

0

טיול ליפן מקיוטו להירושימה

יום שני-7.4.14-מקיוטו להירושימה

בבוקר בקרנו בקיוטו בעוד שני מקדשים. מקדש הזהב- נמצא בגן עם נוף שאול,  המקדש המצופה זהב נמצא בפארק יפה ובו אגם עם אפקט של מראה. המקדש משתקף יפה לתוך האגם.

המקדש נשרף ע"י נזיר ב-1950 וחודש מאז. באגם משייטים דגי קרפיון גדולים, חלק מהגן מלא  סלעים ועצים. יש שם גן הליכה, גן לטקס תה.

גן זן יוהנג'י  ומקדש הזהב קיוטו

גן זן יוהנג'י                                                     מקדש הזהב קיוטו

בהמשך בקרנו במקדש נוסף  עם גן זן יוהנג'י. זהו מקדש ה"דרקון הבטוח". אין שם מים, חצץ ואבנים גדולות שמסמלות את הנצחיות.

עזבנו את קיוטו מתחנת הרכבת  המהירה, "שינקסן" לכיוון העיר הירושימה. מהירות הרכבת למעלה מ 200 קמ"ש- נסיעה שארכה כשעה וארבעים דקות.

בהירושימה ראינו את המבנה היחיד שחורבותיו שרדו  בסביבות המקום בו נפלה הפצצה לקראת תום מלחמת העולם ה-II בשעה 08:15 בבוקר ה- 27.3.1945. בהמשך בקרנו בבפארק השלום ובו מספר אנדרטאות לזכר הנספים באסון זה. יש אזור אנדרטה לזכר הילדים שנספו ובגן שלידו יש עצים שנטעו גם לילדים מ"שואות" אחרות כולל אנה פראנק. יש אנדרטה עם להבה -"אש התמיד" שבוערת באופן קבוע עד לסיום כל המלחמות ופירוק הנשק האטומי בעולם.

ביקרנו במוזיאון שהוקם בעקבות הטלת פצצת האטום על העיר. במוזיאון מיצגים ותמונות על העיר לפני ואחרי ההפצצה. בעת ההפצצה מנתה העיר כ 450 אלף איש, כיום היא מונה למעלה ממליון.

מוזיאון לזכר פצצת האטום שהוטלה על הירושימה

מוזיאון לזכר פצצת האטום שהוטלה על הירושימה

רואים שרידים שנשארו ממבנים, בגדים חרוכים, שעונים שנעצרו בשעה 08:15. המפתיע הוא שאין במוזיאון תזכור לאשמת ארצות הברית לאסון זה, משהו אצלם מכיר בעובדה שזו הייתה תגובה למעשיהם שלהם כנגד ארה"ב.

אהבתם? מוזמנים להגיב על הפוסט טיול ליפן מקיוטו להירושימה:


דילוג לתוכן