בום באיה, בומבי או מומבאי

0

את הבוקר של היום הלפני אחרון של הטיול להודו התחלנו באנג'ונה Anjuna בארוחת הבוקר רגילה בגסט האוס. הזמנו מונית לשדה ב- 750 רופי לנסיעה של בערך שעה. כשהמונית היגיעה נסענו אחד במונית והשני עם הקטנוע להחזיר אותו לבחור שממנו שכרנו אותו, המקום מומלץ מאוד בצומת המרכזית של אנג'ונה (abjuna). בעל הקטנוע היה בשמיים כי עם הקטנוע הוא קיבל גם את הקסדה. הערה לגבי שכירת קטנועים: אין דמי פיקדון. הם כנראה סומכים עלינו שנחזיר את הרכב ללא בעיות. מה שכן, צריך רק לבדוק שלקטנוע יש רישיונות וביטוח. זה חשוב מן הסתם.

מאנג'ונה יצאנו לשדה התעופה של גואה בדאבולים (Dabolem) את הלילה נעשה בבומבי ומשם חזרה ארצה.
הטיסה היא של כ- 45 דקות סך הכול, נחתנו בבומבי ויצאנו משדה התעופה, התעלמנו מכל מיני טפילים שהציעו לנו מלונות באזור ולקחנו מונית באופן מסודר (מונית צהובה) בעלות פיקס של 350 רופי ישירות לרובע קולבה Colaba .
טיול להודו, גואה, בומבי, מומבאי

קצת קצת על מומבאי; אז במערב היא נקראת בומבי שזה אגב השם הפורטוגזי של העיר, Vפורטוגזים שמעו את השם מומבאי שלא היה דומה לכלום והחליטו לקרוא לעיר בומבי שזה בפורטוגזית מפרץ טוב (אומרים את זה בום באיה). אז ממובאי בכלל קרויה על שם האלה הינדית מומבה. מומבאי היא בירתה של מדינת מאהאראשטרה, ונחשבת לבירה הכלכלית של הודו, ואכן מומבאי היא עיר תעשיתית מאוד ואפשר להרגיש את זה בזיהום האוויר הקשה שהעיר סובלת ממנו (או אולי רק התיירים שמגיעים להודו סובלים ההודים לא נראה שמפריע להם). העיר היא ענקית, משתרעת על שטח של 600 קמ"ר ובמומבאי כולל במטרופולין שלה חיים בערך 22 מליון איש רובם אגב בעוני גדול (בלשון המעטה כמובן) העיר השנייה בגודלה בעולם והצפופה ביותר. העיר עצמה היא בעצם קבוצה של איים המחוברים ע"י גשרים, ואגב היא יושבת על מפגש של שלושה לוחות טקטוניות כלומר יום אחד (חס ושלום כמובן) היא עלולה להיות מוקד לרעידת אדמה קטלנית וממש לא נעימה.

במומבאי יש כל כך הרבה מה לראות, אבל אנחנו הגענו רק ליום ככה שלא ממש חרשנו את העיר. לאחר נסיעה של כשעה וחצי הנהג הוריד אותנו ליד שער הודו  Gateway of India (שער אדיר בגודלו שבנו הבריטים, השער כמו שער הוא ממש הכניסה להודו לכל מי שמגיע באוניה להודו), עשינו סיבוב קצר להכרת השטח ונכנסנו לרובע קולבה לחפש מלון. ברחוב הראשי שבו כל הבאסטות זכרתי שלפני כמה שנים כשהייתי שם בטיול אחר מצאתי מקום נחמד ונקי ואפילו זכרתי את שמו Causeway guest house. המלון הזה נמצא בבניין של מספר קומות בקומות 3-4 ותמורת תשלום הגון של 2400 רופי ללילה שמחו לקבל אותנו וקיבלנו חדר נקי ומסודר, מגבות, סבון, מקלחת עם מים חמים, 2 מיטות ואפילו טלוויזיה עם לווין.

 
טיול להודו, גואה, בומבי, מומבאי

לאחר שהתמקמנו יצאנו לאכול ארוחת צהרים (השעה הייתה כבר 12:00 והיינו רעבים). נכנסנו למקדונלד לאכול, איזה כיף! שבעים ומרוצים יצאנו לסיבוב ראשון בעיר המדהימה. היא באמת ענקית. יש בה הכול. עשירים, עניים, עניים מרודים ועניים עוד יותר מרודים. חדש וישן.  רובע קולבה הוא איזור שבו גרו הבריטים בעבר כשהם שלטו בהודו וכמובן יש ברובע זה הרבה בנייני ענק בגודל מבצר בסגנון בריטי טיפוסי. הסתובבנו בעיר עד שעות החשיכה ואחרי מקלחת טובה (ונורמאלית הפעם) ומנוחה יצאנו לארוחת ערב אחרונה בהודו המדהימה. נכנסנו למסעדה בשם Leopold במרכז רובע קולבה. המסעדה הייתה מלאה בתיירים ואכלנו ארוחת מלכים:  chicken tandory עם אורז וירקות ובירה מקומית מצוינת. סגרנו את הערב והלכנו לישון.

ליום הבא והאחרון

אהבתם? מוזמנים להגיב על הפוסט בום באיה, בומבי או מומבאי:


דילוג לתוכן