ד. אפריקה – יום שישי – הר השולחן

0

יום ו – השכמת בוקר בשעה סבירה, ארוחת בוקר וקדימה להר השולחן. למזלנו הטוב מזג האוויר אפשר את העלייה להר.

העלייה מתבצעת באמצעות רכבל ובסופו עולים רגלית עוד מספר מטרים לקצה הר השולחן. ההר הוא בחלקו מעין שמורת טבע לצמחיה מיוחדת על ההר. סיירנו לאורך השבילים המסומנים ונהנינו מהנוף המשקיף לכל הכוונים.

 

הר השולחן בקייפטאון

הר השולחן בקייפטאון

הר השולחן בקיפטאון

הר השולחן בקיפטאון

 

 

 

 

 

 

 

הר השולחן או באנגלית Table Mountain או באפריקנוס שהיא השפה המקומית שמקורה בהולנדית Tefelberg הוא חלק מהפרק הלאומי הר השולחן. ממזרח לו נמצאת פסגת השטן ומצפון לו ראש האריה וגבעת האיתות.
הר השולחן הוא אטרקציה תיירותית בקייפטאון ואין להחמיץ את הביקור. גובה ההר הוא 1086 מעל פני הים ורוחב הפיסגה הוא כשלושה קילומטרים.

לאחר הירידה מההר נסענו לדאון טאון לשוק מזכרות בשם "green market" זה מקבץ גדול של דוכנים שמוכרים בו מזכרות אותם רואים בכל דרום אפריקה.

קייפטאון גרין מרקט

קייפטאון גרין מרקט

לאחר ארוחת צהרים בשוק אוכל מקורה בשרות עצמי שממוקם מעבר לכביש שצמוד לשוק. יצאנו לכוון אזור הגפנים לעיירה המרכזית סטלנבוש. (Stellenbosch) אחת הערים העתיקות ביותר בדרום אפריקה, שהוקמה במאה ה-17, ומכונה גם עיר עצי האלון, לאור מספר עצי האלון הרב שנשתל בה בעת הקמתה. בעיר אוניברסיטה גדולה, פארק מדע מודרני וכן מבחר של בתי קפה, מסעדות ואווירה מקסימה. העיר ידועה בשל גידול ויקביי היין.

ביקרנו ביקב באחת מהאחוזות הפרטיות. קיבלנו טעימות יין של מספר סוגים. האמת, בארץ היינות טובים יותר.

אגב,למי שמתעניין – ראינו בסוכנות נדל"ן מחירי בתים גדולים בעלויות שבין 150 – 200 אלף ראנד. מעוניינים?

סטלנבוש

סטלנבוש

סטלנבוש הבית למכירה. מי קונה

סטלנבוש הבית למכירה. מי קונה

 

 

 

 

 

 

 

 

משם המשכנו חזרה העירה לאיזור הנמל ב woter front והתיישבנו לאכול ארוחת ערב באחת המסעדות. המקום הומה תיירים והצגות רחוב. כדאי לבקר בו בשעות הערב. גם כאן שימו לב להזהר מגנבים.
בסופו של היום חזרנו למלון בקייפטאון. הערה חשובה– לקחת מונית במקום מסודר ולא להתפתות לחאפרים. הנסיעה בעיר בין 50 ל 80 ראנד. לוודא שהחלונות סגורים.

ולמחרת היום – חוזרים הביתה

אהבתם? מוזמנים להגיב על הפוסט ד. אפריקה – יום שישי – הר השולחן:


דילוג לתוכן