שייט בנורווגיאן סטאר – הלסינקי

0

יום חמישי 11.7 – הלסינקי.

הלסינקי ממוקמת בדרום המדינה, על מספר חצאי איים לחופי מפרץ פינלנד. המטרופולין שלה מורכבת מהעיר הלסינקי ועוד 3 ערים נוספות, אשר ביחד נחשבות לשטח של עיר הבירה. המטרופולין של הלסינקי מונה כ-1.2 מיליון נפש. הלסינקי הוקמה בשנת 1550 על ידי גוסטב ואסה, מלך שבדיה, אשר שלט באותם ימים בפינלנד.

הלסינקי - מבט כללי

הלסינקי – מבט כללי

היא הוקמה כעיר מסחר מתחרה לטאלין בירת אסטוניה, אשר נמצאת מעבר למפרץ פינלנד. הלסינקי היוותה מוקד אסטרטגי-צבאי חשוב ונקודה ימית אסטרטגית במהלך המלחמות הרבות באזור בין המעצמות של אז – רוסיה ושבדיה, וב-1748 החלה בנייתה של מצודת סואומנלינה על קבוצת איים מדרום לעיר. לאחר ששבדיה הפסידה במלחמתה מול רוסיה, סופחה פינלנד לרוסיה בשנת 1809, כאזור אוטונומי. הלסינקי הייתה בשנת 1812 לבירתה של פינלנד, והוקמה בה האוניברסיטה של הלסינקי (אשר למעשה הוקמה בעיר טורקו בשנת 1640 – והועברה להלסינקי בשנת 1812. (ויקיפדיה)

בירתה של פינלנד. הלסינקי היא עיר נפלאה, יפיפייה, עם ארכיטקטורה מעניינת וחיי לילה פעילים, אנשים יפים שאוהבים להתלבש ולחגוג, בתי קפה עם מאפים ועוגות שהן גן עדן לחך. עיר נמל אשר מונה קצת מעל 600,000 תושבים.

קנינו כרטיס יומי sightseeing-hop on hop off. דבר ראשון הגענו לכנסיית הסלע (Temppeliaukio `Rock` Church): הכנסייה חצובה בתוך סלע ומהווה אטרקציה ודוגמא בולטת במיוחד כארכיטקטורה מודרנית.

הלסינקי - כנסיה חצובה בסלע

הלסינקי – כנסיה חצובה בסלע

הכניסה מושכת אליה  עשרות אלפי מבקרים בשנה. האקוסטיקה מיוחדת במינה ולכן נערכות במקום הופעות מוסיקה שונות.

משם המשכנו לבית הנבחרים וקתדרלת הלסינקי שהיא לכשעצמה מבנה ענק ומפואר. משם ניתן להגיע ברגל לנמל.

הלסינקי-הקתדרלה ובית המחוקקים

הלסינקי-הקתדרלה ובית המחוקקים

שוק האוכל של הלסינקי – מתחם דוכנים פתוח שבו ניתן למצוא מכל טוב. החל מירקות ופירות ועד למוצרי צריכה שונים. כמו כן ישנן מספר מסעדות (בעצם אוהלים גדולים) שבהם ניתן למצוא אוכל פינלנדי מקורי וגם בירה מצויינת למי שאוהב.

הלסינקי - השוק הפתוח בנמל

הלסינקי – השוק הפתוח בנמל

מהשוק הפתוח ממשיכים להשוק המקורה, The Market Hall: השוק המקורה של הלסינקי נמצא בסמוך לנמל. כידוע הלסינקי היא עיר של אסתטיקה, יופי ועיצוב. המבנה של השוק היא דוגמא נהדרת לכך, המבנה שהשוק נמצא בתוכו יפהפה, עשוי מלבנים בצבעים שונים. השוק עצמו מציע דוכני אוכל מגוונים, אם מקומיים ואם בהשפעות שונות כמו רוסיה למשל.

הלסינקי - השוק המקורה

הלסינקי – השוק המקורה

הרבה מאוד צבעים וריחות נהדרים. פירות, תבלינים, ירקות גבינות ועוד מהרבה כל טוב. כמו כן בית קפה המגיש עוגות יוצאות מן הכלל. לאחר שגמענו מרק טעים ומזין המשכנו ל שדרת אספלנדה, מרחק קצר מהשוק המקורה .

פארק אספלנדה: Espalanda Park הינו אחד מאתרי תיירות היותר פופולרים. נאמר: לא הייתם הלסינקי, אם לא ביקרתם באזור זה. קצת מוגזם. ראינו כבר מקומות לא פחות יפים אבל בכל זאת שווה להגיע לשם.

הלסינקי-אספלנדה פארק

הלסינקי-אספלנדה פארק

בפארק חנויות מעצבים לרוב, חנויות בוטיק, מסעדות, בתי קפה וברים, בסוף השדרה ישנו הכל-בו הגדול במדינות סקנדינביה. בפארק ניתן לנוח, לשחק פריזבי, לטייל. זהו הסנטראל פארק של הלסינקי, כמו כן בפארק לעיתים תוכלו לתפוס מופע כזה או אחר.

המשכנו עם sightseeing-hop on hop off חזרה לספינה מאחר והיינו אמורים להגיע עד שעה 1530. האוטובוס עבר בדרכים יפיפיות, גנים ואגמים. דרך יפה ומהנה.

עבור ליום הבא

אהבתם? מוזמנים להגיב על הפוסט שייט בנורווגיאן סטאר – הלסינקי:


דילוג לתוכן