שייט בנורווגיאן סטאר – טאלין

0

יום רביעי 8.7 עגינה בשעה 0900 – הפלגה בשעה 1700

הגענו לטאלין, עיר הבירה של אסטוניה. עיר יפיפיה.

ניתן להגיע לעיר העתיקה ברגל או לקחת שאטל שמוביל לעיר העתיקה. למי שמעוניין ניתן לקחת טיול בכל העיר עם כרטיס יומי חופשי שנקרא sightseeing-hop on hop off. זהו סיור של בערך כשעה עם הדרכה במספר שפות באוזניות אישיות שניתנות באוטובוס כגון אנגלית, צרפתית, גרמנית, רוסית וכו' (לא בעברית), שנותן מידע כללי על ההיסטוריה של טאלין ומראה את כל האתרים העיקריים בעיר.

העיר בנוייה על חופו של מפרץ פינלנד, מרחק לא גדול מהלסינקי, דבר שהפך אותה לאתר תיירות פופולרי גם לשכנים מפינלנד. העיר היא בת כ 800 שנה, העיר נכללת ברשימת אונסקו כאתר מורשת עולמית. העיר קטנה יחסית וה"אטרקציה" העיקרית שלה היא מרכז העיר העתיקה. שאר העיר בנויה בשילוב של בניינים "עייפים" מתקופת הקומוניזם ובנייה חדשה מהתקופה שאחרי. טיילנו בעיקר בעיר העתיקה, מרחק הליכה ממקום עגינת הספינה לעיר העתיקה.

כניסה לעיר העתיק בטאלין

כניסה לעיר העתיק בטאלין

כמו בכל עיר עתיקה ניתן להלך ברחובות צרים מרוצפים, כנסיות ומגדלי צריחים ולא פחות, חנויות המופנות בעיקר לתיירים. רחובות צרים ומעוקלים שמרוצפים באבנים עקומות. כדאי ורצוי לבקר בקתדרלה ובככר העירייה ומשם לכוון הככר המרכזית שבה דוכנים עם שלל סחורות בעיקר לתיירים. לכל אורך הדרך תוכלו לראות חנויות שונות עם מוצרים בעיקר מקומיים.

מרכז העיר העתיקה בטאלין

מרכז העיר העתיקה בטאלין

אגב, מי שמחפש ענבר שמשום מה מבוקש לאחרונה, חנויות רבות מוכרות ענבר בצורות שונות ובמחירים סבירים. ניתן לבקר בבית המרקחת העתיק שנמצא בקצה כיכר העיריה. בית המרקחת הוא בין העתיקים ביותר הפועלים עד היום. כתובתו: reakoja platx 11

חזרה לאנייה והמשך לתוך הלילה הארוך כולל ארוחת ערב ואח"כ במועדון הריקודים לתוך הלילה.

ארוחת ערב בספינה

ארוחת ערב בספינה

להמשך הטיול עברו ליום הבא

אהבתם? מוזמנים להגיב על הפוסט שייט בנורווגיאן סטאר – טאלין:


דילוג לתוכן