טיול לספרד ודרום צרפת – מלוארקה עד פיקוס דה אירופה

0
יוםג' – 23.8.05  –  מלוארקה עד פיקוס דה אירופה
יצאנו ב-8:00 בבוקר בנסיעה מזרחה לכיוון הפיקוס דה אירופה. הדרך עברה בין נופים מקסימים, צוקים גבוהים היורדים אל האוקיינוס וכפרי דייגים קטנים נחבאים ביניהם. ירדנו מהכביש הראשי לאחד הכפרים היותר יפים בשם קודיירו, השוכן במפרץ בין שני צוקי הרים גבוהים, עם נמל דייג, בתים צבועים בשלל צבעי הקשת הבנויים על צלע ההר, רחובות צרים ומתפלים עם בתי קפה ומסעדות ובתי מלון קטנים. הכפר היה די ריק בגלל השעה המוקדמת. מקום מדהים ביופיו.
הגענו לפיקוס דה אירופה בסביבות השעה 11:00, לעיירה העיקרית קנגאס דה אוניס. קיבלנו בלשכת התיירות את מפת השמורה, הזמנו בית מלון ללילה ויצאנו באוטובוס מקומי לאגמים אנול וארסינה. הדרך באוטובוס ארכה כשעה בטיפוס לגובה של כ-2,500 מ' בכביש צר ופתלתל. בתחנה הסופית היתה אפשרות לטפס רגלית בעליה תלולה לתצפית על כל האזור. בעלי הכושר בינינו, ראובן ואידל, עמדו במשימה בגבורה. חיכינו להם בסבלנות וכשהם ירדו חזרה עשינו פיקניק קטן ואכלנו צהריים עם המצרכים שקנינו בעיירה לפני העליה לאוטובוס – שכללה בגטים עם חמון וגבינה, עגבניות וטונה.
 חזרנו לעיירה קנגאס דה אוניס, ישבנו להפסקת קפה בשדרה יפה, ניגשנו לגשר הרומי היפה הבנוי מעל הנהר שבמרכזו תלוי צלב גדול שניתן למצביא מקומי על ניצחון בקרב שהיה באזור.
בהמשך נסענו לעיירה קובדונגה שהאטרקציה העיקרית שלה הוא בזיליקה יפה וגדולה הבנויה בין הרים גבוהים ולידה מערה של איזה קדושה לנצרות, אליה יש תור ארוך של מאמינים שעולים אליה לרגל. מרחוק נראית הבזיליקה בין ההרים כמו איזה טירה מארץ האגדות. ברחבה שלפני המערה עמד שוטר נחמד שראה שלא הצלחנו לחנות את הרכב במקום, אז נתן לנו רשות לעלות עם הרכב לרחבה קרובה לבזיליקה שאליה אין גישה לציבור הרחב. ועל חביבותו זו זכה מאיתנה בצלב.
בהמשך הנסיעה נכנסנו למעבר הרים בשם דפיניירוס דה לוס ביוס. נסענו עד לעיירה אוסחדה דה סאחאמברה, ושם הסתובבנו וחזרנו את כל הדרך חזרה עד קנגאס דה אוניס. כל הנסיעה ארכה כשעתיים. במרחק של כ-5 ק"מ מקנגאס דה אוניס היה הפנסיון שלנו. פנסיון משפחתי וסימפטי עם חדרים נקיים ומטופחים ופרחים נהדרים מסביב. אכלנו בו ארוחת ערב ושכבנו לישון בסביבות 11:00. הפנסיון עלה 70 € כולל ארוחת בוקר.

אהבתם? מוזמנים להגיב על הפוסט טיול לספרד ודרום צרפת – מלוארקה עד פיקוס דה אירופה:


דילוג לתוכן