טיול לסין היום החמישי – לישיאן וצ'אנג דו

0

יום ג' – 10.10.06
לאחר ארוחת הבוקר יצאנו בנסיעה לעיר לישאן. בדרך עשינו עצירה קטנה במקום לממכר מוצרי תה שונים עם טעימות של עוגיות וחטיפים עשויים עם תה וכן שתייה של מיני תה שונים. המשכנו בנסיעה ובהגיענו לעיר לישאן יצאנו לשייט על נהר מינג יאנג, ממנו צפינו על פסל בודהה מן הגדולים בעולם. גובהו 76 מטר והוא נחצב בהר לפני 900 שנה. לאחר השייט טיפסנו אין ספור מדרגות עד לגובה ראשו העצום של בודהה. הטיפוס במדרגות התלולות היה די קשה.  בירידה מן ההר חיכו לנו ריקשות זוגיות שהחזירו אותנו למקום חניית האוטובוס.

לישיאן           lishian1

בהמשך נסענו מרחק של 4 שעות בנוף כפרי ירוק ונעים לעיר אמישאן – להר אמי – הר קדוש לבודהיסטים אשר בראשו ניצב מקדש וואמסין. חלק מהדרך במעלה ההר עלינו באוטובוסים קטנים שעצרו בתחנות בדרך להורדת נוסעים הגרים בכפרים שעל ההר. שלב נוסף בעליה להר היה קרונית רכבל שעלתה לגובה של 1,200 מ', והשלב השלישי היה טיפוס רגלי של 270 מדרגות תלולות.

טיול לסין הר אמישאן           KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

בהמשך, בשביל בתוך גן יפיפה עם מדרגות לסירוגין הגענו למקדש וואמסין. בכניסה למקדש ניצב פסל פיל מברזל יצוק צבוע לבן במשקל 62 טון. לא ידוע כיצד הועלה הפיל לגובה זה. יש המשערים שאולי יצקו אותו למעלה. את הירידה מההר, שארכה למעלה משעה, רובנו עשינו רגלית, דרך הכפרים שעל ההר. השאר ירדו ברכבל כפי שעלו. במרחק לא רב מההר עצרנו בבית מלון לארוחת ערב טובה.

עוד מרחק נסיעה של שעתיים וחזרנו לעיר צ'אנגדו. התרשמנו מהתאורה היפה בעיר, עצרנו במרכז לסיור במדרחוב צ'ינג לי שהוא הרובע העתיק המשוחזר, מלא בפנסים אדומים, חנויות קטנות לממכר מוצרים סיניים מסורתיים, עבודות יד שונות והרבה פאבים ומסעדות. מקום נעים ויפה.
כשחזרנו למלוננו השעה היתה כבר 23:00. עוד יום עמוס ומעניין הגיע לסיומו.

המשך ליום הבא

אהבתם? מוזמנים להגיב על הפוסט טיול לסין היום החמישי – לישיאן וצ'אנג דו:


דילוג לתוכן