טיול לסין היום השישי- מפעל ההשקייה ופארק הפאנדות

0

יום ד' – 11.10.06
אחרי ארוחת הבוקר עשה לנו פרדי סיור במלון "קליפורניה" בו ראינו בקומה החמישית שלו גן פורח עצום עם בריכות דגים ופסיונים וברווזים, בריכת שחיה מדהימה ובריכת ג'קוזי ענקית. גם אולם אופרה יש בו ושדרת גלריות לממכר יצירות פיסול וציור.

לאחר נסיעה קצרה הגענו לביקור באתר מפעל השקייה שהוקם לפני 2,200 שנה בהטיית הנהר ובניית סכרים עליו, מפעל שעובד עד היום בהצלחה רבה. הירידה מן ההר למפלס הנהר עברה בירידת מדרגות רבות דרך מספר פגודות ומקדשים מוקפים בצמחיה עשירה. המעבר על הנהר היה  בגשר חבלים, והיציאה מהמתחם היתה בטיול נחמד במרחק הליכה של קרוב לשעה בתוך פארק יפה ומטופח.

irigation1     irigation

במגרש החנייה נוכחנו לראות שאחת המטיילות מהקבוצה לא הגיעה איתנו לאוטובוס, ופרדי המדריך יצא בריצה חזרה לפארק כדי לחפשה. המדריך הסיני שהיה איתנו יצא לנקודה אחרת לחפשה. הסיפור נמשך למעלה משעה עד שנמצאה האבדה, ואנו המשכנו בדרכנו וכעבור נסיעה של עוד כחצי שעה הגענו למכון לחקר הפנדה. המקום הוא פארק גדול מלא בדשאים וערוגות פרחים צבעוניים, לצידי השבילים שתולים צמחי במבוק גבוהים שיוצרים מעין סוכה מעל שבילי ההליכה.

panda2     panda1

הפנדות מסתובבות בשטח פתוח מגודר, יושבות ומכרסמות קני במבוק ומשתעשעות עם עצמן. במקום יש גם פנדות אדומות שנראות כמו חתולים גדולים עם זנבות כמו של שועלים. מספר הפנדות הקיים בעולם מגיע ל-1,000 ומספר הפנדות האדומות מגיע ל-10,000. הפנדה היא חיה מוגנת בכל העולם. היה מאד מעניין לראות את גורי הפנדה הגדלים בפגייה באינקובטור עד גיל 6 חודשים, כי לפי מה שראינו בסרט הפנדה הממליטה מנסה לפגוע ולהזיק לתינוקה לאחר ההמלטה.

ב-18:30 יצאנו בנסיעה של 4 שעות לכיוון העיר צו'נג צ'ינג בירת חבל סצ'ואן למלון "רואנג'הי גרנדה הוטל".

המשך ליום הבא

אהבתם? מוזמנים להגיב על הפוסט טיול לסין היום השישי- מפעל ההשקייה ופארק הפאנדות:


דילוג לתוכן