פרובנס – אביניון ועוד

0

10.6 יום א
נים Nimes

ארוחת בוקר וסדורים ויציאה לכוון האוטוסטרדה בדרך לנים בשעה 9.00.
נים היא אחת העיירות הרומיות העתיקות באיזור. בתוך העיר ישנן תעלות מים וגשרונים ושדרות של עצי ערמונים. השתקפות האור והצל והעצים במים הוא מחזה מרהיב. תעלות אלו נקראות המזח של המעיין, או בצרפתית – Les Quais de la Fontaine והן מובילות מים מהמעיין שסיפק בעבר הלא כל כך רחוק מים לעיר.

נים טיול עם החברים

תעלות המים בנים

נים 2

הכניסה ל Les Quais de la Fontaine

 

 

 

 

 

 

 

 

שמה של נים הוא שבוש שם רומי ועיקר פרסומה הוא שבה החלו לארוג את בד הג'ינס במאה הקודמת (גינס הינו שיבוש שם העיר נימס). הגעה לאחר כשעה וחצי ללא הפסקות, חניה ליד האתר הראשון שהינו גן "המזרקה" Jardins de la Fontaine עם המון עצי ערמונים ומוקף תעלות מים בו נמצא המקדש לאלה רומית לאלה דיאנה.

 

נים המזרקה

Les Quais de la Fontaine

 

משם המשכנו רגלית לבניין "המרובע" Maison Carree שהינו מקדש רומי שלם שמשמש כמוזאון.

 

נים  Maison Carree טיול עם החברים

Maison Carree – בניין המקדש המרובע

בהמשך הגענו לאמפיתאטרון רומי שלם ( דומה מאד לקולוסיאום ברומא) המשמש אולם פתוח להופעות.

נים אמפיתיאתרון טיול עם החברים

נים אמפיתיאתרון

לאחר התרשמות מבחוץ ומבפנים, התיישבנו בבית קפה מול האמפי. להפסקת קפה ובירה. (פספסנו את הרכבת תיירים הקטנה שסובבת בעיר, המפעיל יצא להפסקת צהריים). חזרנו לרכבים ויצאנו לכוון פונט דה גארד. ביציאה מנים תדלקנו סולר, המחירים דומים לארץ.

פונט דה גארד pont du Gard

הגעה לאתר תוך פחות משעה. בדרך לאתר נסענו על כביש שמשני צדדיו נטועים שדרות עצים בד"כ ערמונים שצמרות העצים נפגשו ויצרו מנהרה חיה וירוקה, מראה מדהים שאופייני לדרכים בצרפת ובפרט פרובנס.

 

פונט דה גארד

אקוודוט שנבנה בתקופת הרומאים.

פונט דה גארד

פונט דה גארד – איזור האקוודוט

 

 

 

 

 

 

האתר הינו סוג של פארק עם נהר שמעליו בנוי גשר קשתות רומי וקומה מעליו "אקוודוקט" מוביל מים כל המבנה בגובה של כ – 50 מטר ובאורך של כ- 200 מטר, למי שמתעניין בבניה כדאי להגיע עד הגשר ולראות את נפלאות עוצמת הבניה הרומית. הקורות בנויות מסלע המסותתות (עבדים לא חסרו להם). לאחר כשעת התרשמות וצילומים חזרנו למכוניות ויצאנו לכוון אביניון.

אביניון Avignon

העיר שלה היסטוריה ארוכה מפורסמת בעיקר בשל ארמון האפיפיורים Palais des Papes שבו התגוררו האפיפיורים במהלך המאה ה 14 וחלק מהמאה ה 15.ראינו ולא התרשמנו. בניין ממש לא מרשים.

אביניון Avignon

אביניון Avignon

אביניון Avignon

אביניון Avignon

[

 

 

 

 

 

 

הגעה תוך פחות משעה לאזור העיר העתיקה, הסתובבות סביבה למציאת חניון, בסוף שנמצא הסתבר שהוא תת קרקעי וגובה הכניסה לרכבים שפחות מ- 1.90מ. התחכמנו וניסינו להיכנס אך מהר מאד גילינו שטעינו והתחלנו בניסיונות לצאת תוך כדי עצירת התנועה הנכנסת. החוצפה הישראלית והאדיבות הצרפתית עזרה לנו להיחלץ. לבסוף נמצא חניון פתוח לא רחוק משם מול החומת העיר העתיקה.

לאחר שחנינו מצאנו מעבר רגלי לתוך העיר ותוך מספר. דקות הליכה הגענו לכיכר המרכזית. טיילנו בסמטאות עד ארמון האפיפיור ולאחר ההתרשמות מהמקום, הרעב הציק לנו, כל היום לא אכלנו מלבד נישנושים . חיפשנו מסעדה פתוחה (יש מנהג בצרפת שבין 15.00 ל- 19.00 הרבה המסעדות בהפסקה). לבסוף התיישבנו במסעדת מלון שהייתה עם מרפסת לרחוב.

אביניון Avignon

אביניון Avignon

בסה"כ עיר יפה ומעניינת. הסתובבנו כמובן רגלי בין הרחובות והאתרים והתרשמנו שמדובר אמנם בעיר עתיקה אך כל הבניינים טופלו והשתמרו יפה, חנויות יפות כמעט בכל רחוב ורחוב, מסעדות ובארים ובסה"כ היה מעניין לטייל.

אכלנו טוב שתינו יינות רוזה בעיקר, שילמנו עם טיפ למלצרית כמקובל בארץ (שכנראה היה הרבה מהמקובל שם) היא רצה אחרינו לרחוב להודות לנו (אגב התופעה חזרה בעוד מסעדות). חזרנו לרכבים  ויצאנו דרומה למלון אליו הגענו בשעה ורבע, גם הפעם התיישבנו בלובי (המרפסת הייתה תפוסה ע"י אורחים אחרים) תוך העלאת חוויות היום ופרישה לשינה.

 

בוקר טוב לכולם. קדימה ליום הבא

אהבתם? מוזמנים להגיב על הפוסט פרובנס – אביניון ועוד:


דילוג לתוכן