פרובנס – אורנג' ועוד

0

9.6 יום שבת

אורנג' orange

לאחר ארוחת בקר במלון , בשעה 9.00 יצאנו לכוון העיר אורנג', ניווטנו עם הgps  שלקח אותנו בדרכים כפריות, לאחר כשעה של סיבובים בין כפרים ועיירות נוכחנו לדעת שהנווטן של מכוון לדרכים צדדיות מיד הפעלנו את הנווטן השני והוא הוציא אותנו לאוטוסטרדה ותוך פרק זמן קצר הגענו לאורנג' ישר למרכז העיר.

אורנג' orange טיולים וסיפורים

אורנג' orange שער הניצחון

אורנג' orange טיולים וסיפורים

אורנג' orange האיזור העתיק

 

 

 

 

 

 

 

 

חנינו ויצאנו רגלית לכוון שער הניצחון הרומי העתיק. לאחר התרשמות וצילומים, המשכנו לאמפיתאטרון הרומי המשוחזר, המשכנו בין הסמטאות לאסוף את אחת החברות שנשארה באחת הכיכרות בבית קפה. הייתה שעת צהרים והחלטנו שגם אנו מצטרפים לקפה ובירה לאחר מנוחה יצאנו לכוון הרכבים ונסענו לכוון העיר קרפנטרה.

קרפנטרה Carpentra

אחת הערים העתיקות שבאיזור ווקלוז. בעיר כ 25000 תושבים. כמו מרבית העיירות במחזור תחילתה כעיר מסחר יוונית. אחת האטרקציות שבה התפרסמה הוא שוק פטריות הכמהין שנערך במקום בימי שישי אבל רק בחודשי החורף.

קרפנטרה Carpentra טיולים וסיפורים

קרפנטרה Carpentra – בית הכנסת

עם הגעתנו חנינו במרכז הישן של העיר ויצאנו אל בין הסמטאות לכוון בית הכנסת שהוא אחד העתיקים בצרפת שהיה סגור מפאת השבת התרשמנו מבחוץ לא מרשים במיוחד, חזרנו לרכבים ויצאנו לכוון העיירה גורדס.

גורדס Gordes הכפר התלוי.

גורדס היא אחת מהעיירות המתויירות בותר בפרובנס. העיירה שוכנת על הר ומרחוק בתיה אבן העתיקים נראים כאילו תלויים על קצה ההר. בכפר שוכנת טירה גדולה שנבנתה לאורך מאות שנים בין המאה ה 11 למאה ה 16 וכרגיל במקום גם כנסייה יפה. העיירה נבנתה כמקום איסטרטגי להגנה ולהתקפה במידת הצורך. מראה הנוף אל העמק הוא יפהפה.

 

גורדס Gordes הכפר התלוי. טיולים וסיפורים

גורדס Gordes הכפר התלוי.

גורדס Gordes הכפר התלוי. טיולים וסיפורים

גורדס Gordes הכפר התלוי.

 

 

 

 

 

 

הדרך עצמה לגורדס הינה יפיפייה צרה מתפתלת בין הרי האלפים הדרומיים. לאחר כשעה הגענו לעיירה ששוכנת על ראש הר בתיה עתיקים עיירה אופיינית למושג שנקרא "כפרים תלויים". חנינו במרכז העיירה ויצאנו למרכזה. לאחר שוטטות בין הסמטאות תלולות והחנויות, עייפנו. השעה הייתה 17.00 התיירים עזבו והחנויות החלו להסגר. חפשנו מקום לאכול, בסוף התפשרנו על מסעדה שעדיין הייתה פתוחה, אכלנו מה שאכלנו ובעיקר סלט חסה עם חול. חזרנו לרכבים ויצאנו לכוון העיירה רוסיון.

גורדס Gordes הכפר התלוי. טיולים וסיפורים

גורדס Gordes הכפר התלוי.

 

רוסיון Roussillon

לאחר נסיעה של רבע שעה בין שדות וכרמים הגענו לרוסיון. "כפר תלוי" בצבע אדום חמרה (התל הסלעי עליו היא יושבת עשיר בתחמוצת ברזל ומכאן צבעה) דומה לגורדס אך בתיה הבנויים מהסלע המקומי האדום-חום.

רוסיון Roussillon

רוסיון Roussillon כפר תלוי

רוסיון Roussillon

רוסיון Roussillon כפר תלוי

 

 

 

 

 

 

עלינו לנקודה הגבוהה בעיירה עם הרכב בין סמטאות צרות. למזלנו התיירים הרבים שפוקדים את המקום עזבו עקב שעת הערב והיה נוח לנסוע וכן הייתה חנייה זמינה. הנוף הנשקף מנקודות התצפית לא ניתנים לתיאור, חייבים לראות ולאמין שהטבע יוצר יופי שכזה.

 

רוסיון Roussillon טיולים וסיפורים

רוסיון Roussillon כפר תלוי בפרוננס

לאחר התרגעות צילומים והתרשמות חזרנו לרכבים ויצאנו לאוטוסטרדה דרומה לכוון המלון אליו הגענו לאחר שעה נסיעה, לאחר ישיבה במרפסת המלון והעלאת חוויות היום פרשנו לחדרים לשינה.

בוקר טוב וקדימה ליום הבא

אהבתם? מוזמנים להגיב על הפוסט פרובנס – אורנג' ועוד:


דילוג לתוכן