פרובנס – סנט טרופה ועוד

0

יום שבת 16.6
סנט טרופה St. Tropez

ארוחת בקר וצ'ק אווט, יציאה לכוון סנט טרופה על הכביש שצמוד לחוף (הקורניש המפורסם) .התפתלנו לאורך מפרצים ועיירות חוף חלפנו לאורך הטיילת היפה והגדושה יאכטות ובתי קפה של העיירה "סנט מקסים", עד בואכה מפרץ סנט טרופה היפה ששוכן למרגלות גבעות.

סן טרופה 1

סן טרופה – שייט במפרץ

סן טרופה מראה מהשייט

סן טרופה – מראה העיר מהשייט במפרץ

 

 

 

 

 

 

הגענו למרכז העיירה וחנינו בחניון ליד הנמל (שהתמלא במהירות). יצאנו לכוון המרכז לאורך רציף הנמל, נתקלנו בדיילת שהציעה לנו שייט של שעה לאורך החופים, שכנעה אותנו וממש לא הצטערנו. קנינו כרטיסים מוזלים (פנסיונרים, לא?) ויצאנו לשייט תוך הסברים על הווילות שעל החוף ומי מהמפורסמים גר בה, מבלי לפסוח על 2 בתיה של בריג'יט בארדו ובתים של עוד מפורסמים למיניהם, צרפתים ואוליגרכים רוסיים.

סן טרופה מעגן היאכטות

סן טרופה מעגן היאכטות

סן טרופה - טיול עם החברים

סן טרופה – השוק המרכזי

 

 

 

 

 

 

לאחר החזרה לנמל יצאנו לשוטט בעיירה וחלפנו על פני שוק פתוח באחת הכיכרות (שוק של סוף שבוע), הנשים קנו סנדלים ושמונצס אחרים והמשכנו לשוטט בין הסמטאות הצרות והציוריות עד נמל היכטות של עשירי העולם. השעה הייתה שעת צהרים ונזקקנו למנוחה. התיישבנו במרפסת אחת המסעדות המשקיפה על המעגן, הזמנו בעיקר המבורגרים צ'יפס ובירה, נהנינו ,נחנו שילמנו ויצאנו חזרה לחניה.

 

סן טרופה - מרכז העיירה

סן טרופה – מרכז העיירה

 

עקב השעה המוקדמת הועלתה הצעה ע" אחת החברות לקפוץ לעיירה "גרימוד" Port Grimaud שממוקמת בסמוך וייחודה בכך שהיא בנויה על תעלות מים סוג של "ונציה" קטנה אך בתיה חדשים.

 

 "גרימוד" Port Grimaud

"גרימוד" Port Grimaud

 "גרימוד" Port Grimaud

"גרימוד" Port Grimaud

 

 

 

 

 

 

לאחר שיטוט לאורך התעלות ומנוחה, חזרנו לרכבים, אותה חברה הציעה לנו שבדרך לאוטוסטרדה יש אפשרות לעבור בעיירה (שמצאה בספר תיירות של שיחור) ששמה שלפי הספר היא ייחודית ומצטיינת בגלידת ערמונים. מכיוון שזה נראה על הדרך בסטייה קטנה החלטנו לעבור בה בדרך לעיירה וויטרול Vitrolles שממוקמת בסמוך לשדה התעופה שם נמצא המלון שלנו.

 

נוף בדרכים בפרובנס

נוף בדרכים בפרובנס

נוף בדרכים בפרובנס

נוף בדרכים בפרובנס

 

 

 

 

 

 

 

 

ובכן, יצא שנסענו בדרכים הרריות ומפותלות ולפעמים מסוכנות בתוך יער. הדרך הייתה יפה אך כבר נסענו בכאלה הדרכים. מכל מקום אחרי נהיגה של כשעה הגענו למרכז העיירה/כפר, חנינו ויצאנו למתוח את הרגליים חלק קנו גלידות, (קריאות התפעלות מהמקום והגלידה לא שמעתי) ולדעתנו ניתן בהחלט לוותר על הביקור במקום.

 

"קולמר דה פרובנס"

"קולמר דה פרובנס"

 

לאחר מנוחה קצרה יצאנו לדרך לכוון האוטוסטרדה. השעה הייתה סביבות 19.00, תוך כדי נסיעה המנווט את הנהג שם לב שהנווטן  GPS מושך לצפון מזרח ומראה על היעד בעוד 210 ק"מ. עצרנו לברור, הסתבר שיש עיירה בשם וויטרול במרומי האלפים ולשם הוא כוון, איפסנו את הנווטן ווידאנו שהפעם הו מכוון נכון ואכן הוא כוון לאוטוסטרדה לכוון מרסיי, חלפנו במרסיי וישר לעיר וויטרול  vitrolles.

עוד חיפוש קטן והגענו למלון הסביבות 21.00. קיבלנו חדרים, ועלינו להתארגנות הסתבר מעובדי המלון שעקב סוף השבוע והשעה המאוחרת הכל סגור ואין אפשרות להזמין אוכל. נאלצנו להסתפק בסנדוויצים ושתיה מהמכונות בלובי המלון, לאחר מכן חלק מהגברים עלו לחדריהם לצפייה במשחק כדורגל מהמונדיאל במוסקבה, האחרים פרשו מאוחר יותר לשינה.

המשך ליום הבא

אהבתם? מוזמנים להגיב על הפוסט פרובנס – סנט טרופה ועוד:


דילוג לתוכן