פרובנס – eze וניס

0

יום ה'
אז eze

לאחר ארוחת הבקר והסידורים יצאנו כמו כל בוקר בסביבות השעה תשע לכיוון הכפר אז eze ששוכן על ראש צוק שמתנשא מעל לים והעיר ניס.

עד ניס הכל זרם חלק. בתוך ניס עקב עבודות בכבישים נוצרו פקקים, ובסוף כשנחלצנו מהם אבדנו את הרכב השני. בשיחה טלפונית איתם בקשנו מהם להגיע בכוחות עצמם וקבענו להיפגש בכניסה לכפר. בדרך המובילה לכפר יש מצפים עם מבט לעיר ולמפרצים נוף מדהים כמובן שעצרנו לצילומים והתרשמות.

eze

eze – מראה מתוך העיירה

eze

eze – מראה מתוך העיירה

 

 

 

 

 

 

עם ההגעה לכפר, כבר בכניסה יש חניון פתוח שהיה מלא, המתנו עד שרכב ראשון יצא וחנינו, כאן החלה סאגה של אי הבנות הרכב השני שעצר האחד המצפורים והודיע לנו שלפי השלטים הם באז. אנו שלא הבנו בדיוק את כוונתם טיפסנו בסמטאות הכפר היפייפה לראש ההר לכוון המצפה לפגוש אותם, בראש הכפר ממוקמת הקתדרלה, ובהמשך המצפה אך לא נפגשנו.

בירידה מהכפר (החלק העתיק) עצרנו למנוחה ליד מסעדת "פינוקיו" שהיא נקודת מפגש עבור המקומיים, הודענו לחברינו מהרכב השני על מיקומנו ולאחר ברור קצר הם הגיעו לחניון שבפתחו היה מזנון התיישבנו לארוחת סנדוויצים קפה ובירות. מאחר והמזנון הוא בשרות עצמי, רחל התנדבה לשמש כמלצרית ושרתה אותנו יפה.

העיירה eze

eze – מראה מתוך העיירה

העיירה eze

eze – מראה מתוך העיירה

 

 

 

 

 

 

סמטאות הכפר עצמו מזכירות כפרים הרריים בפרובנס כמו "לה בו דה פרובנס". הסמטאות מפוצצות בתיירים, הנופים שנשקפים מראש הצוק לכוון מפרץ ניס שווה את ההגעה ומאמץ הטיפוס.
בסביבות 15.00 יצאנו לכוון העיר ניס.

ניס "בירת הריביירה הצרפתית" (יש לנו השגות על כך).

ירדנו לכוון הטיילת של ניס, תוך שאנו חולפים ברחובות העיר שיש לציין שהיא יפה. הגענו לשדרה שלצידה הטיילת, חיפשנו חנייה בנסיעות של הלוך וחזור, כל החניונים ולא חסר חניונים היו עם הגבלת גובה ובגלל שעת אחר הצהריים התחילו פקקים של המקומיים. תוך כדי חיפוש אחר חניות סרקנו מעט את העיר. לא נוכל לומר שהתפעלנו ממנה במיוחד. ראינו כבר ערים יפות יותר. מכל מקום מי שמעוניין לקבל עוד פרטים על העיר הכנסו להקישור המצורף: goo.gl/BMgD4Z

ניס הרביירה הצרפתית

ניס הרביירה הצרפתית

בסופו של דבר התייאשנו מלצוא חנייה ויצאנו מהעיר לכוון המלון. חזרנו למלון בסביבות 18.00, הועלתה הצעה ע"י הנשים לנצל את האח"צ הפנוי לנסיעה למרכז הקניות "קרפור". לאחר התארגנות יצאנו לדרך תוך התברברות קלה הגענו למרכז הקניות, שם הנשים פשטו על חנויות בגדי ילדים , מתנות לנכדים (המצפון הפולני הציק), וכן הצטיידנו במזון לארוחת ערב במרפסת המלון, בסביבות 23.00 פרשנו לשינה.

קדימה ליום הבא

אהבתם? מוזמנים להגיב על הפוסט פרובנס – eze וניס:


דילוג לתוכן