שייט בנורווגיאן סטאר – קופנהגן

0

יום שישי ושבת 3-4.7 – נחיתה בקופנהגן והמתנה יומיים לעליה לספינה.

מזג האוויר היה מצויין.

נחתנו בקופנהגן בשעות הצהרים. המתין לנו רכב להעברה ישירות למלון שנמצא במרכז בקירבת גני טיבולי.

נקופנהגן, בירת דנמרק, היא עיר יפה במלוא מובן המילה. העיר היא בת כ 1.5 מיליון תושבים. קופנהגן היא עיר עתיקה וחדשה בעת ובעונה אחת. העיר מורכבת משכונות של בניינים עתיקים, כנסיות וכד ושכונות חדשות חדישות.

גנים ומזרקות פזורים בכל העיר.

העיר בנוייה בעצם על מספר איים כפי שמספר ערים אחרים בנויות. בין האיים מספר תעלות שיט שבעבר תפקידן היה לקשר בין האיים לצורכי מסחר. כיום התעלות משמשות לשיט תיירים בלבד.

לקחנו טיול באוטובוס דו קומתי הנקראhop on hop off   אוטובוס לתיירים שניתן לעלות ולרדת ממנו במשך היום בכרטיס אחד. ביום ההגעה – הגענו בבוקר – יצאנו לביקור במבשלת קרלסברג המייצרת גם את טובורג.

קופנהאגן - מבשלת הבירה קרלסברג

קופנהאגן – מבשלת הבירה קרלסברג

חשבנו שנראה כיצד מייצרים בירה אך הסתבר שהגענו למוזיאון הבירה שליד המפעל. כתובת: Gamle Carlsberg Vej 11

במוזיאון הבירה מוצגים מכוניות וכרכרות שבהן חילקחו בעבר את הבירה.

קופנהגן מבט מנהר nyhavn

קופנהגן מבט מנהר nyhavn

ביקרנו גם במדרחוב הארוך ביותר באירופה. (מישהו מדד?)המשכנו בסיור בעיר תוך כדי מעבר בגנים ואגמים. כמו כן לקחנו שייט נהרות בן שעתיים. העתק כמעט מדוייק של אמסטרדם. הן הבניינים והן השייט. תוך כדי השייט הגענו כמובן לראות את בת הים הקטנה.

בת הים הקטנה

בת הים הקטנה

פסל הברונזה שהפך לסמלה התיירותי של קופנהגן ולאחד הפסלים המפורסמים בעולם, נוצר על ידי הפסל אדווארד אריקסן בהשראת האגדה של הסופר הדני המפורסם ביותר – הנס כריסטיאן אנדרסן.  הפסל ניצב בעיר מאז 1913 וידע תהפוכות רבות. בשנת 1964 בעקבות מחאה פוליטית שכיום בטח אף אחד כבר לא זוכר על מה ולמה נערף ראשה של בתולת הים הקטנה. כל שנה ב 23 לאוגוסט חוגגים לה יום הולדת.

שייט נהרות בקופנהאגן

שייט נהרות בקופנהאגן

התעלה המרכזית היא nyhavn שנכרתה במאה ה 17. לאורך התעלה תוכלו לראות את בתי הסוחרים לשעבר שכיום מאוכלסים בדיירים רגילים. כמו כן לאורך התעלה או בחלקה מספר רב של בתי קפה ומסעדות והמקום הומה תיירים. כהערת אגב, בבית מס 11 התגורר בעבר הנס כריסטיאן אנדרסן ואין צורך להכביר מילים לגביו.

למי שאוהב בירה – הבירה המקומית מצויינת. המחירים? בערך כמו בארץ.

בערב היום השני נכנסנו לגני טיבולי.

גני טיבולי

גני טיבולי

גני טיבולי

מעניין, אם תקראו הפוך את המילה TIVOLI תקבלו I LOV IT. הגן נפתח בשנת 1843 ועד היום מושך אליו מאות אלפי מבקרים הן מקומיים והן תיירים. הגנים הם שילוב של מופעים תרבות שונים כגון מופעי זמרים, מוסיקה קלאסית, תאטרון ועוד ומולם מתקני שעשועים כפי שניתן לראות בכל "לונה פרק" רציני. כמו כן במקום מגוון בתי קפה ומסעדות. כמו כן המקום משופע בגנים יפים ומטופלים למופת ולא סתם המקום נקרא  גני טיבולי.

גני טיבולי בלילה

גני טיבולי בלילה

בשעות הערב מתקיים באופן קבוע מופע זיקוקי דינור מרהיב בשלל צבעים וכל הגן עצמו מואר בתאורה מיוחדת. המופע אורך כרבע שעה והוא כמובן מרהיב ביופיו.

גני טיבולי בלילה ורוקדים

גני טיבולי בלילה ורוקדים לצלילי התזמורת

 הגנים פתוחים בדרך כלל מסוף אפריל עד לאמצע ספטמבר, שבעה ימים בשבוע מעשר בבוקר ועד לחצות.בעיקר במשך כיומיים שוטטות בעיר להכיר וללמוד עד כמה שאפשר ללמוד במשך יומיים.

בארמון אמליאנבורג, משכן המלוכה בקופנהגן, חיילי המשמר המלכותי עומדים על המשמר 24 שעות ביממה. המשמר מתחלף בשעה 12:00 בצהריים כל יום. קיימים שלושה סוגי משמרות וטקסים שונים של חילופי משמרות:
משמר המלך – כאשר המונרך נמצא בארמון (נכון ל-2013 – מרגרטה השנייה, מלכת דנמרק). המשמר מלווה בתזמורת המשמר המלכותי.
משמר הלוטננט – כאשר הנסיכים (הנסיך הנריק, בעלה של המלכה, יורש העצר פרדריק, נסיך דנמרק או בנה הצעיר של המלכה – הנסיך יואכים) נמצאים בארמון כעוצרים. המשמר מלווה בחלילים ותופים.
משמר האחוזה – כאשר יורש העצר פרדריק או הנסיך יואכים נמצאים בארמון אך לא כעוצרים או כאשר הארמון אינו מאוכלס על ידי בני משפחת המלוכה. המשמר צועד בקופנהגן ללא ליווי תזמורתי. (ויקיפדיה)

להמשך הקליקו למעבר ליום הבא

אהבתם? מוזמנים להגיב על הפוסט שייט בנורווגיאן סטאר – קופנהגן:


דילוג לתוכן